Trwałe usuwanie włosów, czyli depilacja laserem

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Moje Drogie, zapewne każda z Wam myśli o pięknym i wypielęgnowanym ciele. Oglądając gazety widzimy ładnie opalone modelki, o talii osy i urokliwym uśmiechu. Nie sądźcie jednak, że dziewczyny z okładek wyglądają tak każdego dnia. Wokół nich zawsze kręci się sztab osób maskujących ich wady. W dobie multimediów nie może zabraknąć obróbki cyfrowej fotografii, a więc często to co zmusza nas do walki o piękne ciało, jest po prostu nie realne.

Aby poczuć się doskonale we własnym ciele dobrze jest zacząć od prostych zmian w swoim życiu. Racjonalne odżywianie i 30 minutowy trening każdego dnia (a nie wysiłek!), to podstawowe kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Szczęśliwie, że są ułatwiają nam uzyskanie rezultatów rodem z popularnych, kobiecych czasopism. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, która ułatwia pozbycie się zbędnego owłosienia. Jeśli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieskomplikowanym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania na temat trwałej depilacji.

Czy podczas depilacji laserowej odczuwa się ból?

Absolutnie, depilacja laserem jest metodą w 100% bezbolesną. Jeśli w takcie depilacji odczuwałaś ból, jasne jest, że parametry lasera zostały nieadekwatnie ustawione, lub osoby przeprowadzające zabieg nie były właściwie przeszkolone. Laser do depilacji powinien być precyzyjnie ustawiony pod względem barwy skóry i zawartości melaniny. W końcu każda z nas jest wyjątkowa.

Jak laser usuwa owłosienie?

Depilacja laserowa, a raczej epilacja laserowa to zabieg który polega na zniszczeniu cebulki włosa. Wiązka urządzenia wnika w głąb włosów przy pomocy pigmentu, czyli melaniny. W ten sposób włos traci komórki odżywcze, przez co minimalizuje się zdolność regeneracji, co w efekcie prowadzi do jego całościowej utraty. I to na całe życie.

Dlaczego należy wziąć udział w kilku sesjach depilacji?

Trwała redukcja owłosienia możliwe jest dopiero po kilku spotkaniach. Standardowo wykonuje się 5 następujących po sobie zabiegów. Jest to spowodowane cyklem wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najłatwiej depiluje się włosy podczas 1 fazy, stąd też następne zabiegi wykonuje się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

W jakich sytuacjach depilacja laserowa nie jest wskazana?

Z zabiegu depilacji laserem nie mogą skorzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, cierpiące na następujące rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zaprzestać opalania w solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także korzystanie z maści z retinolem, zażywanie antybiotyków, spożywanie herbat ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i picie herbat wyszczuplających. Należy również dodać, że na wiązkę laserową odporne są włosy o niskiej zawartości melaniny, o jasnym odcieniu i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów odradza się zabiegi depilacji laserowej.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Możesz być pewna, że w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych pracownicy doradzą Ci co do konkretnych metod, aczkolwiek zawsze warto jest dowiedzieć się więcej na własną rękę. Przed epilacją należy precyzyjnie umyć całe ciało. Po umyciu się nie stosuj żadnych preparatów i balsamów nawilżających. Skóra nie może być niczym natłuszczona, gdyż może to zminimalizować efekty depilacji. Pamiętaj o zrezygnowaniu z wszelkich środków i napojów zawierających związki światłoczułe (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przez poszanowanie tych podstawowych zasad, bardzo szybko osiągniesz wymarzone rezultaty.

Zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa zapewnia kompletne usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po przeprowadzeniu sesji zabiegów na właściwej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest , co dla wielu bardzo ważne, bezbolesna i nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć zamierzony rezultat bez zaczerwienienia skóry, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak depilacja laserowa nie tylko poprawiają wygląd naszej skóry, ale gwarantują nam lepsze samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to także spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie musiały korzystać z maszynki do golenia. Szukając profesjonalne gabinetu kosmetycznego, zerknijcie na Endomed, oferujący profesjonalną metodę depilacji laserowej. Firma korzysta z lasera medycznego Palomar Vectus, który gwarantuje perfekcyjne rezultaty w krótkim czasie. Szczegółowe informacje o zabiegach laserowych znajdziecie na tej stronie: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok