Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia

Maszynki oraz kosmetyki do golenia, balsamy spowalniające wzrastanie włosków, depilacja ksenonowa – to prawdopodobnie najpowszechniejsze środki usuwania nadmiernego owłosienia. Czy są one efektywne? Na pewno sprawdzają się na kilka albo kilkanaście dni, aczkolwiek po owym czasie operację dobrze jest powtórzyć. I to oczywiście jest fundamentalny motyw wynalezienia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia na stałe. Nie jest to projekt nowy, bo niedawno sporo osób umawiało się na terapię z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Aktualnie najnowszym oraz najekonomiczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Odkrywcy, którzy opracowali, a następnie wprowadzili do obiegu oba lasery diodowe, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę światła. Takie rozwiązanie pozwoliło na podniesienie wydajności kuracji, zminimalizowanie czasu jego wykonywania i pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z całą pewnością stosować do okolic intymnych, skóry niezmiernie podatnej na uczulenia albo oliwkowej. Mają szansę się na niego zdecydować osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują negatywnie na kosmetyki do depilacji albo mają kruche naczynka włosowate. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zdobył dużo wspaniałych nagród. Co istotne, nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Zwykle trzeba od 3 do 5 sesji, ażeby definitywnie usunąć wszystkie włosy. Jeżeli określimy jedną lub więcej partii, np. brzuch oraz bikini zarazem, wtedy kosmetyczka jest w stanie to wykonać w czasie jednorazowej wizyty. Tak naprawdę ilość zabiegów zależy od typu owłosienia oraz etapu, na którym znajduje się włos. Pierwszy zabieg usuwa włoski bardzo zauważalne, najintensywniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Nie wszystkie najzwyczajniej w świecie rosną za jednym razem, dlatego laser usuwa blisko 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy depilacja laserowa rzeczywiście daje zadowalające efekty?

Z całą pewnością są one znacznie lepsze niż w przypadku depilacji standardowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia są w stanie pojawić się tylko pojedyncze włoski (np. w wyniku zaburzeń hormonalnych). Klientki, które zdecydowały się na ten zabieg oraz wydają swoje oceny na forach w 99% są szczęśliwe z efektów. Zwłaszcza, iż jest to dobra technologia na wrastające włosy. A konkretnie? Zgubnym skutkiem nieostrożnych depilacji albo najzwyczajniej w świecie tendencji są nieduże ranki na skórze, zaczerwienione grudki albo krosteczki. Mogą też pojawić się stany zapalne, a wówczas wizytacja u lekarza jest nieraz konieczna. Włosy ogólnie rzecz ujmując nie mogą przeniknąć przez skórę oraz zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna skupiać się ropa, a potem powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą propozycją, ażeby poradzić sobie z tym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przykłada do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest przeprowadzenie analizy włosów oraz dobranie intensywności wiązki laserowej. Lasery starszego rodzaju w ogóle nie mają takiej opcji, dlatego przed wizytą warto zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Nowoczesny skaner monitoruje kilka paramentów za jednym razem, m.in. kolor oraz zwartość włosków. Nie musimy się denerwować, iż urządzenie będzie powodowało ból albo wystąpią poparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako największy pozytyw trzeba uznać wygospodarowany czas, bo w ogóle nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak robiliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie trzeba też skupywać kolejnych golarek, inwestować w drogie urządzenia domowe, męczyć się z rozgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety preferują epilację z powodów typowo praktycznych. Mają możliwość śmiało wyjść na plażę w bikini, nie muszą wstydzić się odosobnionych stojących włosków ani krost. Możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Sporym plusem dla Klientek depilujących bikini jest szansa znieczulenia owego szczególnie delikatnego miejsca. Chłodzący żel redukuje moc odczuwania sukcesywnych impulsów przesyłanych przez laser. Do kolejnych zalet trzeba zaliczyć brak komplikacji po terapii (trzeba jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj nadzwyczaj kosztowne, stąd też warto zobaczyć miejscowe oferty oraz stwierdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Ciekawe informacje

W czasie trzeciej zabiegu laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość uwolnić się od blisko 90% włosów

Z wykorzystaniem Palomar Vectus mamy możliwość zniszczyć włoski chociażby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było usuwać nadmierne owłosienie

Możemy rozróżnić cztery warianty laserów, wykorzystywanych dzisiaj na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja laserowa, najedź w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok