Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały z powrotem za szybko i skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku metodom. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że eliminują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy powtarzać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie stałego prądu i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosów, które mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno słabe natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok