Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

Krótkie, średnie, długie, lokowane, „jak spod igły”, blond, brązowe, hebanowe… tyle ile typów włosów, tyle środków na ich odpowiednią pielęgnację. Możemy przeprowadzić regenerację w domowym zaciszu bądź udać się do fryzjera. Jeżeli marzymy o idealnych, połyskujących, długich, zdrowych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do znanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Wyłącznie w czasie konsultacji ze specjalistą otrzymamy informacje: jakiego tak naprawdę rodzaju są nasze włosy, czego potrzebują i jaki zabieg byłby dla nich najodpowiedniejszy. Systematyczne oczyszczanie szamponem i kładzenie odżywki częstokroć nie przynosi upragnionych rezultatów. Dzieje się tak, bowiem przy ich dopasowywaniu zwracamy uwagę raczej na rangę firmy, modą np. na olejki do włosów, natomiast nie prawdziwymi potrzebami naszych włosów. Ekspert tymczasem zaobserwuje od razu to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Dlaczego moje włosy są takie zniszczone?

Do najpopularniejszych czynników niszczących budowę włosa należą: niepełnowartościowa dieta, czynniki atmosferyczne, zniszczenia mechaniczne (m. in. przy układaniu), nieodpowiednia pielęgnacja i niewprawna stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Spożywanie ogromnej ilości słodyczy, paluszków oraz pozostałych tłustych przekąsek, brak dostarczenia organizmowi potrzebnych mikro- i makroelementów doprowadza do poważnego uszkodzenia włosa od samej jego cebulki. Niestety nie dostaje ona tych składników, jakie powinna, zatem odpowiedni rozwój oraz mocna konstrukcja są niemożliwe do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne częstokroć wysuszają włosy, sprawiają, że są ciężkie oraz powodują podrażnienie skóry na głowie, w okolicach szyi oraz twarzy. Jeśli zadeklarowałyśmy się na domowe sposoby, pamiętajmy o stosowaniu jedynie ekologicznych środków, które nie posiadają w swojej kompozycji parabenów, silikonów albo konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej lub ekstraktów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zabiegi regeneracyjne w salonie fryzjerskim

Rekonstrukcja włosów u fryzjera zapewnia natychmiastowe efekty. Żeby się one utrzymały wystarczy poza tym odbudowywać je w domu środkami od fryzjera. Na taki plan wpadli Izabela oraz Marcin Górny wprowadzając nowatorskie sposoby regeneracji włosów zintegrowane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

Kuracja Olaplex

Podstawowymi komponentami Olaplex są:

  • Olaplex Bond Multiplier – dołącza się go do wybranego wyrobu farbującego. Odnawia uszkodzone albo rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Chroni je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – umacnia wiązania siarczkowe, zwiększa oddziaływanie Multipliera. Z jego pomocą zespolone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest produktem do aplikowania w domu oraz ułatwia regenerację włosów, utrzymanie ich w odpowiednim stanie między zabiegami, jak również realizuje wzmacnianie wiązań siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex ochrania strukturę włosów, działa w taki sposób, że są mocniejsze w trakcie zabiegów chemicznych (przede wszystkim koloryzacji). Włosy zmęczone, pokruszone zostają łatwo odbudowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej formule zastosowano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu wnika do środka włosa i intensyfikuje efekty farbowania lub rozjaśniania. Czesanie staje się dużo łatwiejsze, włosy promienne i przyjemne w dotyku. Do aplikowania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 oraz Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (zawierają ekstrakt ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

System TrueKeratin jest natomiast atrakcyjnym zabiegiem nie tylko na odżywienie włosów, lecz również ich zdrowe wyprostowanie. Terapia opiera się na nowatorskiej recepturze keratynowej bez dodatkowych preparatów chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać właścicielki loczków, fali i włosów wyraźnie zmęczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do środka włosów i zapewnia im połysk, zdrowie i wyjątkową aksamitność. W przeciwieństwie do rozmaitych terapii, TrueKeratin jest odpowiednia do włosów, które uprzednio były barwione, wygładzane lub poddawane odmiennym zabiegom. Włosy pozostają sprężyste, bujne, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednak wypłukać tę kurację.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są rzeczywiście nasze włosy. Na niesamowite rezultaty możemy liczyć wówczas, gdy są rzeczywiście bardzo zniszczone albo pokruszone. Należy w domowym zaciszu używać delikatnych szamponów, aby zbyt szybko nie wypłukały się wartościowe substancje. Trzeba rezygnować z tych, które zawierają SLS/SLES. Należałoby nadmienić, że to właśnie fryzjer powinien dobrać nam optymalną terapię, przykładowo ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni albo saunę. Włosy po kuracji powinny być mocno nawilżone, lekkie, jedwabiste, promienne, łatwo układające się oraz „sypkie” (a nie „zlepione”).

Szczegółowa oferta salonu fryzjerskiego Górny Hair Studio znajduje się pod tym linkiem – Salon fryzjerski

Strona używa cookies
Ok