Poduszki ortopedyczne – jak dobrać

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt duża część społeczności ignoruje przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy nieczuli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element powinien być dobrze dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom dotkniętym przez choroby, martwiącym się o problemy z kręgami, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej profesjonalne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zaszkodzić. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Posiadają oni najbardziej obszerną świadomość odnośnie niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Potrzebne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne ustawienie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby odnaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Doskonale spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ale przy dobieraniu nie możemy zwracać uwagi wyłącznie na pozycję spania. Konieczna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zazwyczaj jest to nazwa używana przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie wiele pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona tylko do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która między innymi zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, aby spełnić nasze oczekiwania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki dziecka, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zredukować ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wygórowana cena kojarzy się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna

Strona używa cookies
Ok