Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!

Wzmożona aktywność na basenie może znacząco usprawnić Wasz stan zdrowia. Może się to wydawać truizmem, ale nawet dziś sporo otaczających nas jednostek nie zdaje sobie sprawy ile dobrego może się zdarzyć, gdy zapisze swojego brzdąca na basen, na przykład na pływanie niemowląt lub samodzielnie uda się i skorzysta z kompleksowej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Powiedzmy to zatem jeszcze raz – korzyści mamy tutaj wyjątkowo dużo, a nie wiążą się one z jakimiś wielkimi kosztami.

Pływanie niemowląt – naturalny rozwój dziecka

To kwestia, która często zaprząta myśli młodym rodzicom – jak zapewnić swojemu brzdącowi zrównoważony i bezustanny rozwój. Dobrym rozwiązaniem stanie się zgłoszenie Twojego potomka na pływanie niemowląt. Dlaczego to może nam pomóc? Przede wszystkim dlatego, że polega ono na wspomaganiu naturalnego dojrzewania małego dziecka. Misją pływania niemowląt jest przede wszystkim podtrzymanie reakcji płodowych, na których kompetentny szkoleniowiec winien się opierać. Misją każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest utworzenie odpowiednich miejsc z wodą dla małego dziecka. Dziecię w wieku od kwartału do 3 lat nie może przebywać w basenie dłużej niż 30 minut, a temperatura winna wynosić ok. 32-33 Celsjusza. Treningi nie są skomplikowane, i zawsze są oparte na dobrej zabawie. Ojciec i matka winni mieć pewność, iż pływanie niemowląt nie jest dla ich oczka w głowie czynnikiem wywołującym stres. Jeśli chcesz wysłać swoje maleństwo na takowe praktyki, nie próbuj przyoszczędzić czasu na przejrzeniu opinii w internecie. Upewnijmy się również, czy kadra spółki proponującej zajęcia z pływania niemowląt spełnia nasze oczekiwania. Przecież w ich ręce trafi nasze ukochane maleństwo.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Sprawa zaznajomienia się z wodą w pływalni trwa mniej więcej 4 lata. Gdy już nasza pociecha ciut podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy oswajaniem się z wodą, a rzeczywistą szkołą pływania. Dla szkrabów w wieku od 3 do 4 lat, najefektywniejsze staje się nauczanie w oparciu o dobrą zabawę. Pora już na opanowanie zmian układu ciała w wodzie, spraw związanych z odpowiednim wślizgiwaniem się do wody oraz – co jest szczególnie ważne, opanowanie chwytów sprzętów służących do pomocy.

Dla Waszych potomków mających na koncie co najmniej cztery przeżyte wiosny, polecamy już troszkę bardziej skomplikowany poziom nauki. Czas na zajęcia bezpośrednio z instruktorem w wodzie i zaznajomienie się z następującymi tematami:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Eksperci uważają, że w tym wieku brzdące winny już pokonać na własną rękę mniej więcej 10 m basenu. Warto, żeby kurs na tym etapie kończył się testem sprawdzającym, przygotowanym przez nauczyciela.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż najlepszym modelem nauki pływania jest miarowe nabywanie sprawności. Dzieciaki, które ukończyły 6 lat i za moment trafią do szkoły, powinny już być przygotowywane do nauki zaawansowanej. Lekcje na sportowej pływalni mają prowadzić do opanowania wybranych stylów pływackich, np. najczęściej widzianego kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Lekcji na basenie, takich jak nauka i doskonalenie pływania nie powinna się wstydzić młodzież ani też dorośli. To dobrze o nas świadczy, że próbujemy ogarnąć coś z czym nam do tej pory nie było po drodze. Nauka pływania poprawi kwestie bezpośrednio związane ze zdrowiem oraz stan fizyczny Waszego kręgosłupa i inne sprawy.

Aqua fitness, rehabilitacja – korzystaj z dobrodziejstw pływalni

Spędzanie wolnego czasu na basenie – co może bardzo cieszyć – znajduje uznanie wśród wielu grup społecznych. Zwłaszcza dużym wzięciem cieszy się aqua fitness, na które obecnie wybiera się ogrom dziewczyn. Nie jest do dla nas wielkie zaskoczenie – zestawienie dźwięków, ruchu oraz wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest również bezpieczny i niezwykle uniwersalny. Woda ogranicza efekt ciążenia, a gdy wybierzemy dobry podmiot oferujący przykładowe warsztaty – to wtedy profesjonalny bagaż sprzętu, w jaki ośrodek jest zaopatrzony spowoduje, iż będą mogły w nich wziąć czynny udział osoby , którym dokuczają urazy bądź też nie umiejące zbyt dobrze pływać.

Przyjemność, jaką wywołują ćwiczenia przy muzyce to ważna zaleta, ale woda to też idealne podłoże do rewalidacji. Dzięki zajęciom możecie w wydatny sposób wesprzeć rewalidację lądową u starszego pokolenia. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom będziemy polecać też pływanie korekcyjne, które może pomóc w walce z nieprzyjemnymi wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego niezbędne są podstawowe zręczności pływackie. Dobrze by było zacząć od konsultacji z kimś obeznanym w tej dziedzinie. Taki ekspert będzie miał specjalistyczną wiedzę o tym, jakie urazy można pokonać z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej ?

Osoby, którym przypadły do gustu warsztaty w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularnych w ostatnich miesiącach stała się koncepcja Halliwick, czyli metoda uczenia uczestniczenia w ćwiczeniach na basenie. Jest on przeznaczony dla trenerów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy pragną pracować z osobami z zespołem downa oraz innymi schorzeniami. Odbycie takiego kursu daje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak widzimy, pomysłów na aktywność na pływalni jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. W dzisiejszych czasach miasta zazwyczaj zawierają nowoczesne pływalnie, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Strona używa cookies
Ok