PIĘKNE STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których noszony jest cały ciężar naszego ciała. Często zapominamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Efektem tych lekceważeń często są takie problemy jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Poniżej przedstawiamy kilka popularnych tricków.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są w szczególności kobietom, które zmuszone są często nosić obuwie na obcasach. Wysokie obcasy męczą na stopy, dlatego należy starać się o ich dobrą regenerację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko relaks ale także wsparcie w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne preparaty o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa też rozmaryn.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Istotnym elementem pielęgnacji stóp jest częste pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Nie zaleca się do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą powierzchnię sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeżeli decydujemy się na używanie pumeksu, pamiętajmy o tym, aby po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetycznej tarki- można ją dokładnie oczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też wiele specjalistycznych preparatów peelingujących, które są bogate w kryształy soli, które szybko radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Z tego powodu łatwo ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnacji o skórę stóp. Specyfiki nawilżające należy stosować codziennie. Wesprze to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: nakłada się je na noc, by rano cieszyć się perfekcyjnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Trzeba zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Wzmożone przesuszanie skóry to najpewniej efekt niedoboru witaminy A. Najlepszym trickiem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Drogerie oferują też duży wybór kremów gojących, które szybko pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także częstym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Często są bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najskuteczniej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować się ich pozbyć przy pomocy domowych sposobów. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w gorącej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie krócej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się zetrzeć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Co trzecia osoba ma problem z nadpotliwością stóp. W tym wypadku rzeczą największej wagi jest właściwa higiena. Pielęgnację usprawniają liczne preparaty zaprojektowane dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także wymienić obuwie: podczas pracy zakładać lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem ziół. Najlepsze z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz zakładać obuwie na obcasach? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które powodują dyskomfort i deformacje kości stopy. Mocno obciążony palec często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z czubkiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega dużym przeciążeniom. Jak zapobiec haluksom? Istnieje wiele metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one położenie palucha. Stosuje się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej pracy podczas dnia, dlatego deformacje stopy stale postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok