Gorące nożyczki, czyli o skuteczności strzyżenia na gorąco

Zdrowe i połyskujące włosy to cel wielu osób, lecz urzeczywistnienie tej wizji w znacznej części przypadków jest wykluczone, gdyż utrzymanie włosów w nienagannej kondycji wymaga sporego wysiłku i nakładu czasu, co może być bardzo trudne. Szczęśliwie aktualnie kwestię zniszczonych włosów możemy rozwiązać i to z pomocą jednorazowego zabiegu w salonie fryzjerskim. A tym sposobem na prędką poprawę stanu włosów są… nożyczki na gorąco.

Gorące nożyce dawniej

Na pewno co niektórych zaskoczy wiadomość, że początkowo zabieg przycinania na gorąco wykonywano przy użyciu… świecy. Jak nietrudno się domyślić wyniki takich działań były fatalne, a podpalanie włosów nierzadko kończyło się całkowitym ich spaleniem.

To, że wysoka temperatura wywiera korzystny wpływ na włosy, wiadomo nie od dzisiaj. Bardzo dawno temu zauważono, że dzięki wysokiej temperaturze rzeczywiste jest domknięcie łusek włosa, co sprawia, że włos jest zabezpieczony przed niepożądanymi działaniami i odzyskuje właściwy wygląd.

Gorące nożyczki Thermocut

Aktualnie naturalnie nikt nie stosuje zabiegu z podpalaniem by polepszyć stan włosów. Szczególnie że od teraz na rynku osiągalne są wyjątkowe gorące nożyczki marki Jaguar Thermocut, które pozwalają błyskawicznie przywrócić zniszczonym włosom zadbany stan bez niebezpieczeństwa, że stan włosów się pogorszy.

Dlaczego gorące nożyczki Jaguar są wyjątkowe?

Firma Jaguar Thermocut zaprojektowała specjalistyczne gorące nożyce, dzięki którym rezultaty cięcia na gorąco są o niebo lepsze niż w wypadku metod wykonywanych mniej zaawansowanymi nożyczkami, które zamiast poprawić kondycję włosów, wyłącznie palą włosy.

gorące nożyczki strzyżenie na gorąco fryzjer górny Toruń

Różnica jest przede wszystkim taka, że gorące nożyczki Jaguar jako jedyne mają niezawodny system ustawiania temperatury nożyc w zakresie od dziewięćdziesięciu do 150 stopni Celsjusza, co powoduje, że stylista fryzur może wybrać taką temperaturę, która będzie adekwatna dla danego rodzaju włosów, i umożliwi najpozytywniejsze rezultaty strzyżenia gorącymi nożycami.

Natychmiastowe efekty strzyżenia za pomocą gorących nożyczek

Strzyżenie gorącymi nożyczkami Jaguar to cechujący się wysokim poziomem bezpieczeństwa i skuteczny zabieg polepszający zdrowie włosów. Rezultaty strzyżenia gorącymi nożycami są zauważalne natychmiast, bo strzyżone na gorąco łuski włosów zostają zamknięte. Po skończonym zabiegu z użyciem gorących nożyczek Jaguar, włosy są chronione przed ubytkiem substancji nawilżających. Widoczna jest także mniejsza podatność włosów na mechaniczne uszkodzenia.

Zabieg strzyżenia na gorąco – zalety

Zabieg przycinania gorącymi nożycami ma dużo plusów. Przede wszystkim jest to zabieg, który przynosi błyskawiczne, widoczne efekty. Kolejną zaletą jest fakt, że gorące nożyczki mają faktyczny wpływ na poprawę
stanu
włosów i należy dodać, że jest to stan, który utrzymuje się przez jakiś okres, czego nie da się stwierdzić o innych zabiegach fryzjerskich, które tylko ”udają”, że polepszają stan włosów. W ich wypadku nieraz jest tak, że natychmiast po umyciu głowy, włosy od razu wyglądają nieszczególnie, są osłabione i matowe. I jeszcze jedna zaleta – gorące nożyczki niwelują problem rozdwajających się końcówek, bo zamykają one łuski włosa, dzięki czemu nie są one podatne na złe wpływy czynników atmosferycznych.

Czy gorące nożyczki są bezpieczne?

Gorące nożyce mogą kojarzyć się niektórym ludziom z nagrzanymi maksymalnie ostrzami, które mogą przypalić włosy. W przypadku techniki użytej w gorących nożycach Jaguar nie ma ryzyka, że włosy zostaną uszkodzone. Nie jest również realne, żeby gorące nożyce poparzyły zarówno klienta jak i samego fryzjera, ponieważ marka Jaguar także zadbała o to, żeby ich gorące nożyce zostały odpowiednio osłonięte termopowłoką odporną na znaczne temperatury.

Ile czasu fryzjer wykonuje cięcie gorącymi nożyczkami?Strzyżenie na gorąco – jak długo wykonywany jest zabieg?

Zabieg zrealizowany gorącymi nożyczkami trwa kilka minut dłużej niż proste podcinanie włosów. Wynika to z faktu, że odpowiednie zrealizowanie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od stylisty fryzur wcześniejszego przygotowania. Należy zdawać sobie sprawę, że przed realizacją zabiegu strzyżenia na gorąco, stylista fryzur musi wykonać ocenę włosów, bo dzięki tym informacjom fryzjer może określić idealną temperaturę, która da najlepsze efekty. Samo cięcie musi być zrealizowane z jak najlepszą starannością, by poprawa kondycji włosów była widoczna w każdym calu.

Strzyżenie na gorąco powinno być wykonywane przez doświadczonego fryzjera

Trzeba natomiast zaznaczyć, że zabieg cięcia gorącymi nożyczkami da niesamowite rezultaty wyłącznie wówczas, kiedy zostanie on wykonany przez doświadczonego fryzjera, który idealnie potrafi dopasować właściwą temperaturę nożyczek dostosowaną do potrzeb włosów. Ponadto stylista fryzur realizujący zabieg gorącymi nożyczkami musi także fachowo podcinać włosy. Z tego względu zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami powinien wykonywać jedynie niezawodny fryzjer.

Strzyżenie gorącymi nożyczkami – polecany fryzjer w Toruniu

Gorące nożyczki Jaguar to produkt nowy na rynku, więc mało salonów fryzjerskich zapewnia zabieg podcinania włosów gorącymi nożycami. Na przykład w mieście Toruń zaledwie jedno studio stylizacji włosów wykonuje strzyżenie włosów z wykorzystaniem bezkonkurencyjnych gorących nożyczek Jaguar.

Lokalizacja salonu fryzjerskiego, w którym wypróbujesz strzyżenie gorącymi nożyczkami:
Fryzjer Izabela&Marcin Górny. Studio fryzur, ulica Broniewskiego 90, Toruń.

Jeśli jesteś z Torunia i chcesz wykonać strzyżenie gorącymi nożycami na swoich włosach? Odwiedź znane studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Nożyczki na gorąco.

Strona używa cookies
Ok