Mezoterapia igłowa – zabieg medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i gęste włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, jako, że są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod polepszenia stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tej metody leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i kobietiom.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i właściwie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybciej się niszczy. Wstrzykiwane substancje zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na pobudzania kolagenu i elastyny. Od razu po terapii cera niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty poprawy stanu.

Wyróżniamy dwie metodyki w wstrzykiwaniu danych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub manualnie przy użyciu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które mają w składzie, takie składowe jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca tego potrzebujące. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli seria zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to zależy od początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla podtrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest bardzo złożonym procesem, który ma trzy części. Zdarza się przypadki, gdy porost włosów jest zatrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Nachodzi też pytanie, kiedy wypadanie jest pod kontrolą, a kiedy należy zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to prostej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą zwykłą, a więc kuracje stanu włosów, należy zacząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Sposób leczenie jest mnóstwo, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co może świadczyć o jej efektywności w tym zakresie leczenia. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo trudny, co w praktyce okazuje się nieprawdą. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie żelu znieczulającego w zależności czy pacjent, tego potrzebuje. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia są minimalnie wyczuwalne, jednak pacjenci nie uważają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia lekarz na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok