Liposukcja

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, którego zadaniem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także ilość zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale też pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, żeby stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w przeciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma też pozytywny wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, która jest używana do oddzielenia tłuszczu od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Rozbite komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. By liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są zauważalne w przeciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg tej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Dobrze jest również po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który wspomoże wydalenie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych efektów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok