Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia wiele innowacyjnych zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale też modelują figurę, usuwają cellulit, tłuszcz nadmierne owłosienie i rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą ciągle ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, nowoczesne metody powodują, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obciążają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka pozytywnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj używane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie wyciąga nieczystości z wcześniej otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody zwykle wymagają pracy specjalnych maszyn. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do uaktywniania procesów odnowy i do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają niezwykły, pozytywny wpływ na stan skóry. Tego rodzaju działania nadają skórze elastycznośc i jędrność i zwalniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać też materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zepsute komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki głównie ciekawią tych, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są odporne na aktywność fizyczną i wymagające diety. Innowacyjna technologia pomogła opracować metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, ze względu na co zdecydowanie prościej jest je odessać lub przesłać do wątroby, a stamtąd zazwyczaj usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają też dodatkowe pozytywne efekty, np.: pobudzają do produkcji kolagenu albo ułatwiają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, wygładzić blizny, zmarszczki i rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych metod formowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki energii ultradźwięków. Istnieją też techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody nie są inwazyjne i przynoszą widoczne rezultaty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej i zdrowej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii używane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi i co raz bezpieczniejszemu działaniu. Gabinety kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które wpływają na odmienne obszary ciała i tak samo odmienne problemy. Najpowszechniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe zwalczają też problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów pobocznie wpływa na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją także zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, używają nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, żeby unosiły i utrzymywały odpowiednie partie skóry.

 

Strona używa cookies
Ok