Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co powinnyśmy wybrać? Kosztowny depilator, ciepły wosk czy laser?

W dzisiejszych czasach każda kobieta pragnie posiadać wspaniałe ciało, zdecydowanie bez ani jednego włosa! Część z nas w ogóle nie chce tracić czasu na skupowanie kremów na potrzeby depilacji, z jakimi trzeba pozostawać pod prysznicem kilkanaście minut. Maszynki do golenia, mało komfortowy wosk, drogie urządzenia do depilacji w zaciszu własnego domu – muszą ostatecznie odejść. Został stworzony ostatnimi czasy ich następca – laser dermatologiczny, który jest w stanie usunąć włosy z każdej części ciała i to do końca życia. Jeżeli masz jakieś wątpliwości – to przeczytaj ten artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest bardzo uciążliwe. Myśli o tym zapewne każda z was. Wyrastające włosy są silniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze trudniej się od nich uwolnić. Jeżeli zamierzamy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wtedy trzeba koniecznie wiedzieć jakim sposobem wykonać wszystkie czynności, ponieważ możemy sprawić sobie krzywdę, a konkretniej nadwyrężyć skórę. Absolutnie nie można zapomnieć o optymalnej pielęgnacji, bowiem to podstawa znakomicie gładkich nóg (albo innych partii ciała). A może skorzystać z dobrodziejstwa nowatorskich technologii i postawić na laser? To skuteczna metoda, lecz wcale nie jest aż taka prosta. Trzeba zapisać się na co najmniej kilka luksusowych sesji, żeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski już na zawsze. Wyjątkowo ważne jest przygotowanie skóry do omawianego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo i pociągającą, doskonałą skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile czasu tracisz na pozbywanie się włosów z nóg albo pach? Jeśli zdecydowałaś się na jednorazowe maszynki to tracisz każdego dnia aż 7 minut, co daje prawie 167 godzin każdego roku. Golarka elektryczna czy plastry z woskiem wyłącznie na pierwszy rzut oka są oszczędne, bowiem musimy taki system stosować co najmniej przez 30 minut co parę tygodni. A poza tym dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i pozostałe kosmetyki, które mają opóźnić wzrastanie włosków bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest bolesna i oczywiście dzięki niej można mieć potem komplikacje z wrastaniem włosów. A ponadto w ogóle nie jest aż tak tania. Analizując te wszystkie środki, możemy pewnie powiedzieć, iż epilacja laserowa jest najlepsza i mało kosztowna. W Polsce wiedza o tym zabiegu nie jest jeszcze wystarczająca. Wiele Klientek dowiaduje się o takiej możliwości podczas zapisywania się na pozostałe zabiegi, przykładowo ciepłym woskiem. Stąd nie chcą wypróbować nowości, bo krótko mówiąc nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Oprócz tego o epilacji przy użyciu lasera krąży spora ilość błędnych opinii.

Powód? Bo wyrażenia „depilacja” oraz „epilacja” są używane na przemian. Da się to zaobserwować chociażby po tekstach na wielu stronach internetowych, czy deklaracjach różnych „fachowców” w komentarzach i na portalach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia oraz krótko mówiąc nie bazuje wyłącznie na tym, iż w jednym spośród niniejszych sformułowań nie ma magicznej literki „d”. W tradycyjnej depilacji (m in. za pomocą plastrów czy depilatorem mechanicznym) pojedynczy włos jest usunięty, jednakże tylko na pierwszy rzut oka. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca włos pozostają zdrowe. Więc depilację należy codziennie powtarzać. Depilacja laserowa jest strategią trwałego usuwania owłosienia. Niszczy meszek, cebulkę oraz tę brodawkę – zaś efektem jest brak możliwości odnowy włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest zwyczajnie skoncentrowanym światłem. Podczas kuracji wysyłany jest impuls. Melanina, czyli barwnik znajdujący się wewnątrz każdego włosa, pochłania emitowane światło. Podczas oddziaływania urządzenia jest wyzwalane ciepło, natomiast włosek razem z z macierzą oraz odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Efektywność wiązki światła polega na tym, czy natychmiast spali centralną część z meszkiem czy jedynie je osłabi. Spora ilość urządzeń, które wykorzystuje się w domach lub klinikach kosmetycznych wyłącznie utrudnia proces dojrzewania włosa. Zatem po jakimś czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest kwestią indywidualną, ale nie można na sto procent powiedzieć, iż depilacja laserowa absolutnie nie boli. W trakcie wydzielania impulsu Pacjentki opowiadają o tym, że czują drobne ukłucia lub mrowienie. Najsłabsza bolesność występuje na przedramionach oraz łydkach, zaś najwyższa w strefach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to jednak naprawdę znikomy, nic nie znaczący ból, gdyż już na zawsze uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jednokrotny zabieg bez wątpienia nie da satysfakcjonujących efektów. Wiązka lasera usuwa podczas jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W części przypadków efekty dadzą cztery wizyty depilacji laserowej. U 20% pacjentów nieodzowne są kuracje przypominające, ponieważ zazwyczaj w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy wówczas potrafią zacząć rosnąć oraz musimy udać się na jeszcze jeden na zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Barwnik włosów przez cały ten czas był bardzo istotny, a lasery w gabinetach kosmetycznych w zasadzie nie umiały poradzić sobie z włoskami blond, rudawymi czy siwymi. Płowe owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do epilacji, ponieważ lasery diodowe miały kłopot z rozgraniczaniem włosa od skóry. Obecnie korzysta się przeważnie z aparatury Palomar Vectus, który jest wyposażony w oryginalne narzędzie do analizy włosów oraz skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się dopuszczalne epilowanie nawet niezmiernie jasnych włosów. Laser Palomar Vectus usuwa włosy w intensywnym kolorze – czarne, czekoladowe – oraz ledwo widoczne, m in. rudawe i złote. Impuls świetlny jest dopasowany na potrzeby koloru włosków oraz tonu cery, żeby absolutnie nie doszło do żadnych poparzeń. Parametry są w takiej sytuacji co rusz niezmiernie starannie dopasowywane, żeby Klientki czuły maksymalny komfort w trakcie depilacji.

Kto nie powinien jeszcze skorzystać z terapii epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Bez wątpienia Kobiety, które mają popielate włosy. Są one całkowicie pozbawione pigmentu, a terapia po prostu się nie powiedzie.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być w bardzo dobrym stanie, nie może być na niej najmniejszych uszkodzeń, ani suchych partii. Na co najmniej kilka dni przed zabiegiem dobrze jest poświęcić parę godzin na prawidłową pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi być czysta (bez koktajli odżywczych, balsamu na bazie orzecha włoskiego etc.). Wyjątkowo ważne jest również staranne ogolenie skóry, ponieważ w ogóle nie możemy epilować skóry podrażnionej. Precyzyjne ogolenie daje gwarancję wygodnego i stosunkowo niedotkliwego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed zabiegiem każda pacjentka bezwzględnie powinna omówić za i przeciw z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wyłączenie przeciwwskazań. Później dobierana jest głowica – o mniejszych gabarytach czy większa zależnie od wskazanej części ciała. Silniejszą stosuje się na dużych obszarach, np. brzuchu. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się okolice twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przykładana do wybranej partii na tzw. „fałdę”. Z boku wygląda ta czynność w ten sposób, że interesująca lampa z koralowym światłem jest przybliżana bez przerwy do ciała. Po wizycie kosmetolog naciera balsamem uśmierzającym ból cały rejon, na którym zabieg był realizowany.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Natychmiast po depilacji oraz przez co najmniej kilka następnych dni musimy zdecydowanie pocierać miejsca po depilacji laserowej balsamami, które w swym składzie posiadają panthenol albo odmienne składniki wychładzające i łagodzące. Przez plus minus tydzień absolutnie nie można złuszczać naskórka, należy rezygnować z balsamów wysuszających, słońca, basenu oraz sauny. Jeżeli wytworzą się strupki, wcale nie wolno ich przerywać (ponieważ zostaną wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji całego ciała. Można zatem pozbyć się na zawsze niepożądanego owłosienia z łydek, bikini, pach. To świetny zabieg dla Pań, które mają nadmierne włosy w okolicy twarzy bądź na pośladkach oraz przeszkadza im to, np. na plaży.

Czy każdy może iść na zabieg?

Istnieje parę grup dolegliwości, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Można do nich zaliczyć między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, schorzenia rakowate, bielactwo czy dynamiczne infekcje skóry. Kosmetolog w ogóle nie zrealizuje terapii, jeśli zażywamy leki z retinoidami albo popijamy niektóre zioła. Zabieg powinien być wykonany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, gdyż wówczas mamy szansę z nim skonsultować wszystkie trudności ujawniające się dokładnie po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Generalnie rzecz ujmując, zabiegowi depilacji za pomocą lasera można poddać się kiedy tylko chcemy. Należy jednakże pamiętać, że po wizycie w ogóle nie wolno w żadnym przypadku opalać się, kursować na basen bądź stosować balsamów z alkoholem (bardzo podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg musimy odbyć w najchłodniejszych miesiącach, gdyż końcowy zabieg będzie miał miejsce na początku wiosny. Cała terapia trwa dość długo, bo kolejne wizyty muszą być przygotowywane w korzystnych odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to odpowiedni okres, ażeby zacząć działać, natomiast wiosna, żeby odkryć ciało oraz pochwalić się gładką skórą.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się dużo więcej wejdź w odsyłacz z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok