Endermologia LPG

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia oraz wniknie w problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o dostosowywanej sile, który aktywizuje proces lipozy – uwolnienia tłuszczu , przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Odpowiednio wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na formę sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Na dodatek cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki i generalne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się punktowo czuła na dotyk, dlatego niezwykle znaczące jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Tak samo kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie pożywienie z niską zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy również systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przemęczać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o właściwe nawilżenie skóry, szczególnie w partiach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszelkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową też urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te miejsca również należy ominąć.

Strona używa cookies
Ok