Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez specjalistycznie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi i metabolizm, a także wspiera wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 zabiegach, są one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na kształt sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się punktowo czuła na dotyk, dlatego szczególnie znaczące jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z niską zawartością tłuszczów, sodu, soli i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii służy również systematyczna aktywność fizyczna. Trzeba jednak uważać, aby nie przemęczać organizmu i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, szczególnie w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszelkich zalet endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są również uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, jednak trzeba pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary również należy ominąć.

Strona używa cookies
Ok