Depilacja woskiem -Samodzielnie czy u kosmetyczki?Zalety i wady

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal dużym uznaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z większości części ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z jakiej mają być usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk musi być zaledwie lekko podgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność właściwego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem warto się przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeśli będą za krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie usuwania. Planując depilację woskiem najlepiej wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem trzeba porządnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, żeby w czasie depilacji ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie decydować się na zabieg tuż przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie ważne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może mieć negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na kilka dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie skutkuje uczuciem swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są łącznie z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Strona używa cookies
Ok