Depilacja pach woskiem – jak zrobić wosk

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów ciągle sporym uznaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od dawna używana metoda pozwala pozbyć się włosków z większości partii ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z jakiej mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba pamiętać, że wosk powinien być tylko lekko rozgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika do wnętrza, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik lub bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przyszykować. Na kilka dni przed zabiegiem warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, okażą się trudne do usunięcia. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas wyrywania. Decydując się na depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed depilacją należy porządnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, żeby podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim ważne jest łagodzenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu należy zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskowej. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi trwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

Depilacja woskiem

Strona używa cookies
Ok