Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – zapewne każda z nas wie na czym polega ten zabieg. A czy zastanawiałyście się nad tym czym jest hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa indyjskiej religii, choć w ogóle to słowo nie wiąże się z wiarą i modlitwą. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin określający po prostu nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być dotknięci tą dolegliwością, chociaż większość panów lubi mieć ciało pokryte dość obfitym futerkiem. Dla pań natomiast to oczywisty dramat.

U kobiet cierpiących na hirsutyzm włosy pojawiają się w nadmiernej ilości na przeróżnych częściach ciała – w strefach bikini, na nogach i co najbardziej uciążliwe na brodzie. Musicie przyznać, że włosy na ładniej, kobiecej twarzy nie wyglądają pięknie i kusząco. A w sumie każda z pań marzy o tym by być zauważana i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa efektywnie i bez bólu redukuje nadmierne owłosienie z każdej części ciała. Jest to środek łagodny, w szczególności rekomendowany kobietom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej rzadkiej dolegliwości, wpływając na komfort pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie stosowny, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym przewodnikiem informującym o procesie epilacji, jak i samego nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm objawia się zbędnym owłosieniem w nietypowych miejscach. U dziewczyn z tym zaburzeniem, gęste włosy wzrastają nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w okolicach intymnych, ale również na brodzie, co nie wygląda elegancko. Hirsutyzm stwierdzany jest jako problem kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest produktem ubocznym zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u ładnej 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Żeński organizm tworzy równocześnie estrogeny ( damskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. Od czasu do czasu zdarza się, że w wyniku dezorganizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają wytwarzać za dużą liczbę hormonów męskich. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w innych miejscach. Kolejnymi przesłankami hirsutyzmy są na przykład policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za rozwój zbytniego owłosienia u pań mogą odpowiadać również sterydy (wprowadzane w rozmaitych terapiach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku stwierdzenia początkowych objawów nadmiernego owłosienia rekomenduje się wizytę u specjalisty. Po gruntownym badaniu udokumentuje on diagnozę i zaleci stosowne lekarstwa, lub powie, że nadmierne owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wtedy najefektywniejszym wyjściem jest skorzystanie z zabiegu epilacji laserowej. W trakcie kilku sesji raz na zawsze pozbędziesz się nurtujących Cię włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem kierowanym jedynie do dziewczyn chorujących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, którzy zawsze marzyli o przyjemnej w dotyku skórze na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem kompletnie usuwa włoski z każdej partii ciała. I tak, mają rację Ci którzy zapewniają, że jest to zabieg bezbolesny. Prawidłowe ustawienie lasera do specyfiki skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Zazwyczaj jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak wytrwałe są Twoje włosy. W każdym razie rezultat ostateczny jest taki – całkowite usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie powrócą.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi fachowa nazwa) urządzenie emituje wiązkę energii, która zostaje wchłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest zdecydowane upośledzenie struktury włoska, który przestaje wzrastać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Spowodowane jest to etapem rozwoju włosa. Promień lasera wchłaniany jest wyłącznie przez włosy, które zauważalne są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie pozyskają odpowiedniej ilości wysyłanego promieniowania właściwej do ich naruszenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włosy zostają usunięte.

Jak mówi spora liczba pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Ciemne włosy wzrastające na twarzy znikają po kilku wizytach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie zadziwia nas, że dziewczyny chorujące na hirsutyzm preferują tą przynoszącą efekty formę terapii. Depilacja laserowa to nie jedynie zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich kobiet, u których nadmierne owłosienie powoduje duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich dziewczyn, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla własnego komfortu? W każdym razie umów się na spotkanie w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Obok klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, gabinet oferuje profesjonalną depilację laserową z wykorzystaniem nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Pragniesz mieć ładną i zadbaną skórę? My Ci to ułatwimy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do witryny tutaj: toruń depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok