Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – nowatorski sposób na zredukowanie nadmiernego owłosienia

Maszynki i kremy do golenia, kremy hamujące wzrastanie włosków, depilacja za pomocą plastrów – to najprawdopodobniej najprostsze zabiegi pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one skuteczne? Zapewne sprawdzają się na kilka albo kilkanaście dni, natomiast po tym czasie operację dobrze jest powtórzyć. I to właśnie jest kluczowy argument odnalezienia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia na stałe. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to pomysł nowy, bowiem jakiś czas temu wiele osób umawiało się na sesje z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Obecnie najmodniejszym oraz najwydajniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Odkrywcy, którzy opracowali, a zaraz potem zastosowali w praktyce oba urządzenia, w drugim przypadku zainstalowali bardziej homogeniczną wiązkę świetlną. Takie rozwiązanie umożliwiło pogłębienie efektywności terapii, skrócenie czasu jego wykonywania oraz usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i można ją z całą pewnością wykorzystywać do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej czy ciemnej. Mają możliwość po niego sięgnąć osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują negatywnie na kosmetyki do depilacji lub mają słabe naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zdobył dużą ilość prestiżowych nagród. Co istotne, wcale nie wywołuje jakichkolwiek efektów ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 zabiegów, ażeby całkowicie usunąć wszystkie włoski. W przypadku kiedy wyselekcjonujemy kilka partii, np. plecy oraz bikini jednocześnie, wówczas kosmetyczka może to przeprowadzić podczas pojedynczej konsultacji. Tak naprawdę ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia oraz momentu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg zwalcza włoski najbardziej rozpoznawalne, najintensywniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Nie wszystkie po prostu dojrzewają jednocześnie, dlatego laser usuwa blisko 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy depilacja laserowa rzeczywiście daje znakomite efekty?

Bez wątpienia są one dużo atrakcyjniejsze niż w przypadku depilacji innymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia są w stanie dać się zauważyć wyłącznie sporadyczne włosy (m in. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Klientki, które zdecydowały się na ów zabieg oraz umieszczają swoje uwagi na stronach tematycznych w 99% są usatysfakcjonowane z efektów. Zwłaszcza, że jest to dobra technika na wrastające włoski. A konkretnie? Przykrym skutkiem lekkomyślnych depilacji albo najzwyczajniej w świecie skłonności są niewielkie ranki na skórze, zaczerwienione grudki czy krostki. Mogą też wystąpić stany zapalne, a wtedy konsultacja u lekarza jest niekiedy konieczna. Włosy ogólnie rzecz ujmując nie mogą przebić się przez skórę i pozostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna koncentrować się ropa, natomiast następnie tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną opcją, aby poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przybliża do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest przeprowadzenie obserwacji włosów oraz przystosowanie intensywności wiązki świetlnej. Lasery starszego typu w zasadzie nie posiadają takiej opcji, dlatego przed konsultacją warto zweryfikować, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Innowacyjny czytnik kontroluje kilka paramentów za jednym razem, m.in. odcień oraz zwartość włosów. Nie musimy się zadręczać, iż urządzenie będzie zadawało ból czy powstaną poparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najważniejszy walor musimy uznać zaoszczędzony czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak realizowaliśmy to do tej pory. Nie trzeba też fundować sobie kolejnych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia używane w domach, męczyć się z rozgrzewaniem wosku oraz bólem. Panie wolą epilację ze względów typowo użytecznych. Mają szansę nieskrępowanie powędrować na plażę w stroju kąpielowym, w ogóle nie muszą wstydzić się odosobnionych sterczących włosków ani krosteczek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Ogromnym walorem dla kobiet depilujących okolice intymne jest możliwość znieczulenia tego niezwykle wrażliwego miejsca. Schładzający żel uśmierza siłę odczuwania sukcesywnych impulsów przekazywanych przez laser. Do kolejnych walorów można zaliczyć brak komplikacji po terapii (dobrze jest jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj nadzwyczaj kosztowne, więc warto zobaczyć miejscowe oferty oraz ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

W czasie trzeciej sesji laserem leczniczym Palomar Vectus można uwolnić się od prawie 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus mamy możliwość zniszczyć włosy chociażby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było usuwać zbędne owłosienie

Można wyszczególnić cztery rodzaje laserów, wykorzystywanych dziś na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię depilacja, kliknij w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

Strona używa cookies
Ok