Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Co się bardziej opłaca – depilacja laserowa czy depilacja gorącym woskiem? Jak zaprezentowały się obie metody w bitwie?

Zabieg depilacji woskiem jest powszechnie znany, włoski powinniśmy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, co trwa zazwyczaj parę dni. Częstokroć u niektórych Klientek w zasadzie nie trzeba aż tyle czekać, i włoski zaczynają szybko rosnąć natychmiast po jednej dobie. Ta technika jest bardzo wygodna, mimo że przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt kruchych naczynek pod skórą, których nie można podrażniać ocieplonym woskiem. Potrafią tworzyć się wtedy zaczerwienione, duże plamy i w rezultacie jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog kładzie gorący wosk na określone części ciała, a zaraz potem „nakleja” uprzednio przygotowane plastry bądź długie części materiału. Mocnym pociągnięciem ręki zrywa je razem z z włoskami. Ta technika jest dla wrażliwych Klientek szczególnie przykra. Bolesność jest uzależniona najzwyczajniej w świecie od limitu bólu, który jest odmienny u każdego z nas. Naskórek po terapii za pomocą wosku jest zaczerwieniona jedynie nieznacznie, jednakże doradza się przez co najmniej parę dni rezygnować z gorących i wydłużonych kąpieli i peelingów w miejscach, w jakich zastosowano epilację.
Warto na pewno przedstawić zabieg depilacji laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a faktycznie epilacji – wystarczy przygotować wybraną partię ciała jeden dzień wcześniej. Powinniśmy odpowiednio zgolić nogi zwykłą jednorazową maszynką do golenia. Wcale nie musimy zapuszczać włosów przez ileś dni, a to jest ogromnym udogodnieniem w czasie depilacji. Sam zabieg następuje w czasie 20 minut, ale wcześniej musimy wypełnić specjalną ankietę albo omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji przy użyciu lasera jest dla przykładu zażywanie antybiotyków typu Izotretinoina, która bardzo podrażnia skórę. Stąd nie wolno również opalać się na 14 dni przed oraz po sesji. Wyjątkowo ważne jest również to, ażeby nie nakładać peelingów tych obszarów ciała, jakie będą poddane epilacji przy użyciu wiązki lasera na jeden tydzień przed oraz po wizycie. Krótko mówiąc nie możemy również odsłaniać ciała na promienie słońca podczas kolejnych wizyt, więc jesień i zima są perfekcyjnym okresem. Kobietom w ciąży depilację laserową się też odradza. Kosmetolog za pomocą bladawego ołówka pokrywa na skórze wszystkie przebarwienia, piegi i znamiona, bowiem laser sprawdza intensywniej zabarwione obszary skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest niezwykle skuteczny jeśli chodzi o włoski mocne oraz o brązowym ubarwieniu – prosto możemy je usunąć. W klinikach, w jakich wykonuje się zabiegi z medycyny estetycznej, sesje depilacji laserowej za każdym razem przeprowadzają fachowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: mniejszą do obszarów, do jakich ciężko dotrzeć, przykładowo palce u rąk, okolice bikini oraz o większym zasięgu pracy, którą można szybciutko wydepilować całe nogi. Laser na parę chwili zasysa naszą skórę, unicestwia centralną część włosków i przemieszcza się na nowy obszar skóry. Mając na uwadze inną grubość włosa, zawartość melaniny czy miarę owłosienia, nie możemy naprawdę założyć, jaki zyskamy rezultat po jednej konsultacji. Zwykle likwidowanych jest około 30% włosów.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek woskiem:

Te Panie, które nieoczekiwanie mają do czynienia z redukowaniem owłosienia podgrzanym woskiem, koniecznie powinny to przeczytać. Do sesji trzeba zdecydowanie zapuścić włosy i to jest pewnie najbardziej trudne. Oprócz tego te Panie, które przenigdy nie były na przedstawionym zabiegu w salonie kosmetycznym, powinny się nastawić na to, iż depilacja za pomocą plastrów z woskiem wcale nie należy do najprzyjemniejszych – to przykra technika. Wszystko jednak zależy od czasu przeprowadzania zabiegu oraz doświadczenia kosmetologa. Dobry kosmetolog praktykujący depilację woskiem zrobi to szybciutko i zręcznie, absolutnie nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. Na początku nakłada proporcjonalnie ogrzany wosk, natomiast potem przykłada specjalne plastry i stałym ruchem likwiduje włoski. Innymi słowy w trakcie zabiegu można odczuć tylko oderwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest zazwyczaj najboleśniejsze.
Nogi są w mgnieniu oka jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Klientek, jakie oczekują natychmiastowego efektu. Cała strategia trwa mniej więcej 20 minut, natomiast jedwabistość jest zachowana przez blisko 2 tygodnie. Włosy, które niedługo rosną, są wyraźnie słabsze oraz mają jaśniejszy kolor. W dodatku nie ma dodatkowych efektów ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed zabiegiem trzeba wypełnić dokładną ankietę, jaką powoli omawia się z kosmetologiem. Ekspert będzie odpowiadać na wszelakie pytania jeszcze w czasie zabiegu. Nie należy kompletnie zawracając sobie głowy bólem, może tylko nieco szczypać „wciągana” przez większą głowicę skóra. W szczególności w delikatnych partiach można mieć doświadczenie dyskomfortu, przykładowo pod kolanami. Podczas zabiegu trzeba mieć świadomość tego, że będzie zauważalny subtelny zapach wypalanych cebulek włosów. Zabieg jest szybki i nawet wygodny. Kosmetolog informuje Klientki, że usunięta będzie tylko część cebulek. Jest to zależne od fazy przyrostu włoska – następne muszą w takim razie wzrosnąć, by wolno było je wykluczyć laserem. Przez kilka dni włosy będą się wykruszać, na przykład kiedy będziemy pocierać skórę po kąpieli. Pozostałe włosy będą drobniejsze i będą też wolniej rosły. Można będzie zauważyć rejony, gdzie będzie ich o wiele mniej. Skóra po zabiegu będzie podrażniona i w owym okresie można używać pantenolu. Jednokrotny zabieg nie da spektakularnych efektów, dopiero pełen pakiet potrafi wyeliminować włosy definitywnie (i ani razu nie odrosną).
Uogólniając: jeżeli planujemy zdecydować się tylko na jeden zabieg, mamy możliwość wybrać epilację podgrzanym woskiem (jednakże po pewnym okresie włoski będą dojrzewały takie same). A jeżeli ktoś planuje usunąć owłosienie zupełnie, dobrze jest zainwestować w serię zabiegów depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Jeżeli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w ten link – Depilacja

Strona używa cookies
Ok