Depilacja laserem

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, aby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że eliminują nie tylko strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale również pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosów, które mają być poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje zarówno minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl

Strona używa cookies
Ok