Jak zwiedzać Gdańsk? Poznaj najlepsze opcje transportu

Wybierasz się w nie długim czasie do Gdańska? To cudowne miasto, z fascynującą historią, gromadzi co roku sporą liczbę zwiedzających, co zazwyczaj powoduje dość duże kłopoty komunikacyjne. W godzinach szczytu transport z lotniska to wyzwanie dla każdego nie mówiąc już o ekspresowym dojechaniu na główny rynek. Czas biegnie do przodu a przecież podczas podróży pragniemy zwiedzić wszystko Co tu zdziałać, aby mądrze ominąć korki i nie wpaść przy tym w długi? Opracowaliśmy dla Ciebie kilka porad jak podróżować po Gdańsku i okolicach bez żadnego stresu.

Citybreak, czyli w wolnym tłumaczeniu ,krótkie zwiedzanie miasta to jeden z najnowszych trendów w podróżowaniu. Co raz więcej ludzi pragnie spędzać swój wolny czas poza domem, dlatego decyduje się na wyjazd do innego miasta. Popularne linie lotnicze sprzedają zniżkowe bilety do najatrakcyjniejszych miast Europie, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie błyskawicznie dotrzeć do dowolnego miejsca i cieszyć się urokami podróży. Gdańsk, będąc jednym z z najbardziej charakterystycznych miast w Polsce, jest każdego roku szeroko oblegany przez krajowych, jak i zagranicznych turystów. Czar zwiedzania znika, kiedy jesteśmy zmuszeni stać w korkach, lub wyczekujemy na spóźniający się autobus. Jak temu sprostać? Takie pytanie pada z ust wielu rozdrażnionych podróżnych. My tymczasem pokazujemy korzystne wyjścia z tego problemu.

Złap taksówkę i nie czekaj

Naturalnie, taxi to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla osób oczekujących na transport z lotniska, jak i dla tych, których goni czas. Każdy profesjonalny taksówkarz wie, co zrobić by ominąć wszelkie korki na najbardziej obleganych ulicach miasta. Siedząc w wygodnej taksówce, szybko dotrzesz do wskazanego przez Ciebie celu, bez względu na to czy będzie to Oceanarium w Gdyni, czy Jarmark Dominikański w Gdańsku. My, rekomendujemy Wam taxi Gdańsk Shuttle, które zaopatrzone są w foteliki dla dzieci, bezprzewodowy internet i pojemny bagażnik, w którym zmieszczą się wszystkie Twoje bagaże. Firma ta przygotowuje również kompletne wycieczki po Gdańsku i po okolicznych atrakcjach, co świadczy o jej praktycznym podejściu do usług komunikacyjnych. Zapewniamy, że taryfa opłat nie jest większa niż w konkurencyjnych firmach transportowych, otrzymując w dodatku praktyczne porady turystyczne i wysokiej jakości obsługę.

Wypożycz rower i oszczędzaj

Należy to zakomunikować głośno – rowery osiągnęły obecnie szczyt popularności jak dziś. W ważniejszych miastach z łatwością można odszukać systemy rowerów miejskich. Wypożyczenie rowerów miejskich trwa małą ilość czasu i nie pochłania dużej ilości pieniędzy. Rower możemy zwrócić w którymkolwiek miejscu, co sprawia, że co raz więcej turystów odwiedza miasta korzystając z dwukołowców. System miejskich rowerów Nextbike funkcjonuje także w Gdańsku. Wystarczy się zarejestrować na ich stronie, doładować swoje konto i po prostu wypożyczyć któryś z rowerów. Przez pierwsze 20 minut nic nie płacisz. Następnie płacisz zaledwie złotówkę za 1 60 minut wynajęcia. Następna godzina kosztuje 3 złote, a każda kolejna 4. Należy jedynie pamiętać, że nie można wypożyczać roweru dłużej niż 12 godzin jednego dnia, ponieważ grozi to karą finansową. Jeśli jesteś aktywnym turystą rower miejski to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie.

SKM – nowoczesna komunikacja w Gdańsku

Gdańsk, to jedno z nielicznych miast w naszym kraju gdzie oprócz taxi oferujących ciekawe wyprawy, funkcjonuje także szybka kolejka miejska. SKM to skrót, który rozumieją wszyscy, którzy kiedykolwiek choć raz odwiedzali Trójmiasto. Szybkie pociągi działają codziennie, od rana do wieczora na trasie Gdańsk – Gdynia, zapewniając korzystającym wygodę i lekkość podróżowania. Kolejki działają niezawodnie i dojeżdżają w okolice najważniejszych miejsc turystycznych, jak i handlowych. Bilet na 6 stacji kosztuje jedynie 3 złotych co sprawia, że SKM to idealne wyjście dla zwiedzających szanują swój czas i pieniądze. Z SKM dojedziesz tam gdzie chcesz, w nadzwyczaj krótkim czasie.

Taxi Gdańsk, SKM, czy może rower miejski? Wybierz coś do Ciebie. Każda z tych opcji gwarantuje natychmiastowy dojazd w wskazane miejsce, bez potrzeby stania w korkach. A w końcu wybierając się na weekendowe zwiedzanie, nie chcemy stracić ani jednej minuty. Pomysłowy turysta przeważnie znajdzie jakieś opcjonalne wyjście. W Gdańsku czekają na Was nie tylko atrakcyjne zabytki. Doskonale zagospodarowana plaża, ekskluzywne jedzenie i atrakcje dla najmłodszych, to coś na co mogą liczyć zwiedzający. W Gdańsku nie ma miejsca na nudę.

Gdańsk Shuttle, to firma która prowadzi usługi przewozowe połączone z zwiedzaniem. Ta nowatorska forma podróżowania staje się co raz bardziej popularna wśród odwiedzających. Rezerwacja wycieczki odbywa się na stronie firmy. Oferowanych możliwości jest bardzo dużo – od zwiedzania Trójmiasta, po wycieczkę na zamek w Malborku. Firma gwarantuje kompletną organizację wypraw, wraz z kupnem obowiązkowych biletów wejściowych. Prowadzący w trakcie prowadzenia taksówki, przedstawiają nam historię odwiedzanych miejsc. Taxi Gdańsk, to zestawienie przyjemności z praktycznością. Niskie opłaty za transport i luksusowe samochody to coś co cechuje tą firmę. Na tej stronie znajdziesz potrzebne Ci informacje: airport Gdansk.

Strona używa cookies
Ok