Firma sprzątająca dla firmy – ceny

 

Zadbane biuro albo innego rodzaju zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci patrzą, nawiązując współpracę z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na ludziach, którzy pojawią się wewnątrz budynku, warto zadbać o porządek. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba odpowiedzialna za sprzątanie na etacie może być zbyt mało, dlatego duża ilość firm decyduje się na wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i opłacalne. Dlatego też nic zaskakującego, że firmy sprzątające robią się znacznie bardziej znane. Często bywa tak, że z takich usług korzystają również osoby prywatne, wynajmujące do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Co oferują firmy sprzątające?

Oferta firm sprzątających obejmuje wiele czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, należy szczegółowo wskazać w umowie, które usługi są wymagane, a do tego w jakich godzinach i dniach mają być przeprowadzane. Bardzo często firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy innych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – na przykład w handlowych galeriach. Warto także omówić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1-2 razy na tydzień, z kolei tam, gdzie zwykle przyjmuje się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, warto pomyśleć o samych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających to przede wszystkim czyszczenie mebli, odkurzanie oraz zamiatanie, mycie podłóg albo usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi też czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet oraz klatek schodowych. Sporo firm sprzątających gwarantuje również pranie dywanów albo tapicerowanych mebli. Oferowane są też usługi okresowe, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym można uzyskać usługę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dostosowanie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru oraz pobliskiego terenu.

Jak znaleźć najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej warto zacząć od rozeznania na temat oferowanych usług, by zdobyć pewność, że sprosta naszym potrzebom. Ponadto należy sprawdzić oceny oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, zapisujących uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, które namawiają do współdziałania na podstawie ustnego porozumienia oraz tych, o których trudno wynaleźć więcej informacji, powinno się podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca posiada przeszkolonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest także technika pracy. Pracownicy powinni być zarządzani tak, by realizowanie usług zachodziło szybko oraz na czas. Warto zwrócić uwagę również na zachowanie grafika pracowników i na podpisy na listach kontrolnych, wskazujących na czas wykonywanych usług. Aby znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, dobrze także jakimi posługuje się środkami czystości i urządzeniami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie wskaże, że będzie osobiście dostarczał konieczny sprzęt oraz środki czystości, lepiej dowiedzieć się, czego używa konkretna firma . Zdarza się, że firmy polecają swoje usługi, gwarantując wykorzystanie wysokiej klasy środków sprzątających, których nie można dostać w zwyczajnym sklepie albo drogerii.

Czy warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może stać się korzystne z 2 głównych przyczyn. Po pierwsze takie rozwiązanie okazuje się z reguły tańsze, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Poza tym, w sytuacji, gdy nie posiadamy osoby sprzątającej, zatrudniając profesjonalną firmę, zabieramy taki obowiązek z innych pracowników, co sprawia, że mogą skupić się tylko i wyłącznie na własnych zadaniach, które dają prawdziwe zyski. Poza tym fachowe firmy sprzątają o wiele sumienniej oraz uważniej, a do tego w pełni dyskretnie, gdy dobierzemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie przerywał pracy innych. W ten sposób wnętrze miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, oczyszczona oraz nie odstrasza potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby miejsca pracy. Kiedy kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka wiadomość jest przekazywana do odpowiednich osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje także na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to także wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu łatwiej skupić się na firmie.

Sprzątanie domów ceny

 

Strona używa cookies
Ok