Firma sprzątająca dla firmy

Zadbane biuro czy innego typu zakład pracy to detal, na jaki klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre pierwsze wrażenie na tych, co pojawią się wewnątrz budynku, należy zatroszczyć się o porządek. Dla dużej powierzchni pojedyncza osoba odpowiedzialna za sprzątanie na umowie może sobie nie poradzić, z tego powodu sporo przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także oszczędne. Nic dziwnego, że firmy sprzątające są zdecydowanie bardziej popularne. Często zdarza się, że z takich usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Oferta firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. W momencie nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, warto jasno opisać w umowie, które usługi są konieczne, a do tego w jakich dniach i godzinach będą wykonywane. Bardzo często firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a czasami sprzątają praktycznie cały czas – np. w galeriach handlowych. Warto też określić częstotliwość sprzątania. W małym biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy na tydzień, natomiast w miejscach, gdzie codziennie pojawia się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Oprócz okresów sprzątania, lepiej skupić się na oczekiwanych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających to głównie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg albo usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się również czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), łazienek oraz klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje też pranie dywanów czy tapicerowanych mebli. Oferowane są też usługi okresowe, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym można otrzymać usługę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dobranie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru oraz otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od rozeznania na temat proponowanych usług, by zyskać pewność, że będzie odpowiadała konkretnym potrzebom. Oprócz tego warto sprawdzić oceny oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów , potwierdzających uzgodnienia między stronami. Do firm , które namawiają do współdziałania na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o jakich trudno znaleźć więcej informacji, należy podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest też sposób pracy. Pracownicy powinni być zarządzani w taki sposób, by wykonanie usług przebiegało sprawnie oraz terminowo. Warto zwrócić uwagę także na utrzymanie grafika pracowników oraz na zapisy na listach kontrolnych, wskazujących na czas przeprowadzanych usług. Żeby wybrać dobrą firmę sprzątającą, powinno się też jakimi posługuje się środkami czystości oraz urządzeniami stosowanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie planuje, że będzie samodzielnie udostępniał niezbędny sprzęt oraz środki czystości, lepiej sprawdzić, czego używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Zdarza się, że firmy polecają swoje usługi, gwarantując stosowanie najwyższej jakości preparatów sprzątających, jakich nie da się kupić w zwykłym sklepie czy galerii.

Z jakiego powodu warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może stać się korzystne z dwóch podstawowych powodów. W głównej mierze takie rozwiązanie okazuje się z reguły mniej kosztowne, niż zatrudnianie osób sprzątających na umowę. Poza tym, w przypadku, gdy nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując profesjonalną firmę, zabieramy ten obowiązek z innych pracowników, co sprawia, że mogą skupić się na własnych zadaniach, które dają faktyczne zyski. Co więcej fachowe firmy sprzątają zdecydowanie lepiej oraz staranniej, a do tego bardzo dyskretnie, kiedy dopasujemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą powierzchnia miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona oraz nie zniechęca potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca zazwyczaj troszczy się o potrzeby placówki. Jeśli kończą się istotne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zazwyczaj taka informacja jest przekazywana do odpowiedzialnych osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje też na stan zdrowia pracowników oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to też wygoda oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, dzięki czemu łatwiej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok