Sprzątanie domu krok po kroku

Kolejny raz sprzątanie, a Ty nie wiesz jak to wszystko zrobić. Są chwile, gdy chcielibyśmy odkryć sposób na błyskawiczne porządki. Wróżka tutaj za dużo nie zrobi. Należy po prostu wstać i zacząć działać. Czyste i ładnie pachnące mieszkanie to radość każdej pani domu. Czasami odwiedzając koleżankę patrzysz z niedowierzaniem: jak ona to robi? Dwójka dzieci, liniejący psiak, własna firma, fitness i jeszcze ma czas na sprzątanie. Są dwa rozwiązania – albo Twoja koleżanka lubi spędzać czas na sprzątaniu, albo zna kilka fachowych trików na codzienne utrzymanie porządku w mieszkaniu. Taka wiedza z pewnością przyda się każdej z nas, o ile nie zdecydujemy się na wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Wszystko jest w Twoich rękach. My chcemy Tobie dziś udowodnić, że sprzątanie nie musi kojarzyć się z nudą. Odkryj kilka praktycznych porad i zostań perfekcyjną gospodynią domową.

Czysta łazienka – kilka wskazówek

Sprzątanie toalety to jedna z najtrudniejszych czynności. Głównie dlatego, że z uwagi na wilgotność dużo łatwiej gromadzą się w niej bakterie i groźne grzyby. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja ubikacja była zawsze czysta i aromatycznie pachnąca powinieneś zatroszczyć się o poprawną konfigurację mebli. Wyrzuć wszelkie zbędne wyposażenie i ułóż meble tak, żeby w miarę możliwości, nie zostawiać zaciemnionych zakątków. Im swobodniejsza ubikacja, tym prędzej ją uporządkujesz. Tak naprawdę do posprzątania ubikacji potrzebujesz 3 produktów – płynu o ogólnym zastosowaniu, roztworu do mycia okien, i roztworu do czyszczenia ubikacji. Taki zestaw da Ci perfekcyjne efekty. Zawsze ubieraj gumowe rękawiczki, które ocalą Twoje ręce przed szkodliwym działaniem substancji żrących. Sprzątanie ubikacji rozpocznij od wystawienia z niej wszystkich ozdób, opakowań i ogólnie całego mniejszego umeblowania. Najpierw zamieć posadzkę, a później zalej ubikację płynem. Następnie, zwilż płynem uniwersalnym całe elementy – od lustra, aż po wannę i po kolei je odśwież ściereczką. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na końcu przeczyść starannie ubikację jak i podłogę. Sprzątanie łazienki chociaż raz w tygodniu, zagwarantuje jej błyszczący wygląd. Wystarczy zaledwie 30 minut w każdym tygodniu.

Praktyczne sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to zupełnie inna sprawa. Co chwilę na skutek przyrządzania posiłków powstają w niej nowe zanieczyszczenia. Najbardziej uporczywy jest odkładający się na płycie kuchennej tłuszcz, który po paru dniach staje się trudny do wyeliminowania. Żeby uniknąć tego problemu dobrze jest ścierać płytę zaraz po smażeniu. Zajmie Ci to chwilkę, a oszczędzisz sobie tym późniejszą walkę z zaschniętym olejem. Innym, tak naprawdę najmocniejszym skupiskiem bakterii jest gąbka do zmywania naczyń. Zdumiona? Na takich elementach zaopatrzenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do krojenia gromadzi się o połowę razy więcej mikrobów aniżeli na desce klozetowej. Produkcję zarazków usprawnia zestawienie wody, temperatury i okruszków pożywienia. Dlatego też, po każdym zmywaniu, powinno się gąbkę starannie odsączyć i powiesić w przewiewnym miejscu, aby mogła ekspresowo się wysuszyć. Zmieniaj ją co kilka dni, a unikniesz groźnych bakterii w swojej kuchni. A co z nalotem od herbaty na szklankach? Wyeliminowanie ich jest naprawdę proste, a pomogą nam w tym naturalne elementy, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy zasypać kubek sodą do pieczenia zmieszaną z jednym z tych dwóch składników. Chwilę poczekać i wyczyścić gąbeczką. Rezultat gwarantowany. Co również należy umyć w kuchni? Niezaprzeczalnie lodówkę. Przecież chowamy w niej produkty, które później zjadamy. W lodówce istotna jest organizacja miejsca. Nie przynoś za wiele na jeden raz. Naładowana lodówka spowoduje, że nasz pokarm w szybszym tempie się zepsuje. Na pierwszej od góry półce poukładaj produkty z najdalszą datą przydatności do spożycia, oraz gotowe ciasta. Na środkowych półkach powinna znaleźć się jedzenie do podgrzania (np popołudniowy obiad), a także szynki i nabiał. Najniższa półka jest najchłodniejsza, stąd też tutaj należy przygotować miejsce dla świeżego mięsa, oraz już obranych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie możemy zmieścić surowe warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie artykuły jak ketchupy, jajka i masło.

Zastanów się nad wynajęciem firmy sprzątającej

Oferta firm sprzątających kierowane jest nie tylko do osób, które nie umieją czyścić mieszkania, bądź nie znajdują na to czasu. Skorzystanie z pomocy profesjonalnej sprzątaczki domowej na jakiś odcinek czasu, ułatwi Ci zaznajomienie się z fundamentalnymi wytycznymi sprzątania. Następnie będziesz mogła je zastosować osobiście. Obecnie agencje sprzątające gwarantują nam wszechstronne usługi porządkowe w odpowiedniej cenie. Zajmują się nie tylko myciem okien i ścieraniem kurzu. Świadczą także usługi takie jak pranie, polerowanie podłogi bądź sprzątanie po imprezach, co jest zmorą wielu z nas. Cena jednokrotnego sprzątania domu to wydatek rzędu 100 złotych. Może warto zatem, pomyśleć nad zatrudnieniem fachowej firmy sprzątającej?

Jak zauważacie sprzątanie wcale nie jest kłopotliwym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w zadbanym i pachnącym domu poczujecie się o wiele lepiej W nagrodę za wykonane porządki możecie pójść do kina, czy kupić sobie ulubioną książkę, co będzie świetną inspiracją na następny raz. Kupcie także subtelne zapachy w kompozycji spryskiwacza, lub olejku, a błyskawicznie pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z nas ma możliwość stać się idealną gospodynią domu. Jeśli jednak nie macie wystarczającej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Oto jedna z nich: Sprzątanie Toruń

Strona używa cookies
Ok