Oprawa muzyczna wesela mieszanego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli oboje pochodzicie z innych krajów oraz jesteście innego wyznania…

Wesela międzynarodowe to olbrzymie wyzwanie. Primo – powinniśmy sprawić, żeby familie obu stron dojechały na czas, po drugie – podczas uroczystości powinny się wzajemnie rozumieć, zatem pomocne są osoby, które znają oba języki, po trzecie – program muzyczny musi być prawdziwym kompromisem, co oznacza, że powinniśmy go dopasować do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takim przyjęciu perfekcyjnie sprawdzi się dj – wodzirej, który zrealizuje oprawę muzyczną w oparciu o życzenia Młodej Pary. W naszym kraju często wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-niemieckie, polsko-portugalskie, polsko-ukraińskie, polsko-kanadyjskie, czy polsko-wenezuelskie. Podczas ich planowania powstaje sporo kłopotów, którymi praktycznie w ogóle nie muszą zadręczać się Ci, którzy mają swoje korzenie w tym samym kraju. W sytuacji, gdy wesela par „mieszanych” trzeba postawić na „szczyptę obrzędowości” polskiej i zagranicznej. Dotyczy to wszelkich obrzędów, posiłków, wokalisty i rozmaitych gier. Sporym kłopotem może być język, dlatego powinniśmy na tę uroczystość zaangażować tłumacza, jeśli Młoda Para, rodzina czy znajomi niestety nie mogą tego wykonać. Cały czas będzie tłumaczył wystąpienia oraz wyjaśniał wybrane obyczaje.
W jaki sposób zatem złączyć dwie tradycje, odmienne doświadczenia i spowodować, by goście nie „padali z nudów”?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Dobry dj na wesela mieszane wie w jaki sposób zintegrować podczas imprezy dwie przeróżne kultury. Każda familia będzie najprawdopodobniej kompletnie inaczej przygotowana do niniejszej imprezy, dlatego wszelakie odmienności powinien on profesjonalnie wykorzystać. Bez względu na to, na jakiego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednakże zwrócić uwagę na parę kwestii:

  • jego kompetencje w realizowaniu tego typu imprez (przeanalizujmy w jakiej ilości dokładnie działał)
  • zdolności wokalne, muzyczne bądź wodzirejskie (powinniśmy spojrzeć na filmiki z uroczystości, które przedtem zostały przez niego wykonane)
  • zdolność wytwarzania pozytywnych emocji u gości uczęszczających w porównywalnych zabawach (m in. na filmach widać, iż zaproszone osoby na przeróżnych zabawach znakomicie się bawią)
  • swoboda w dogadaniu się co do niuansów
  • napisanie umowy z wszelakimi detalami (koszt usługi, koszt przeciągnięcia czasu grania, repertuar, typy atrakcji itp.)
  • detale – czyli wszelkie sprawy, jakie będą ważne w tym dniu, a jakie na moment „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, m in. kultura osobista, dobrany strój, terminowość)
  • zarysowanie „Planu B”, zatem następnego programu, jaki w przypadku niemożliwości wdrożenia podstawowego zajmie jego miejsce

Sen z oczu może spędzać jeszcze pytanie: czy gościć dj’a trunkiem podczas przyjęcia? Z jednej strony raczenie czy to trunkiem, czy to kawałkiem ślubnego tortu właściwie nie powinno powodować większych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie pragnie mieć na naprawdę ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za grę, która siedzi „pod stołem” doszczętnie zawiana… Możemy wybrać rozwiązanie pośrednie, więc przekazać jeden indywidualny stolik dla wodzireja z klasyczną „odrobiną” wykwintnego trunku. W przeciwnym razie cała impreza może szybko się zakończyć, natomiast goście będą rozczarowani oraz szybko udadzą się do domów.

Jakie gry może podpowiedzieć dj?

Opcji jest faktycznie wiele. Możemy zaproponować swoje pomysły lub zdać się w pełni na „fantazję” wodzireja. Atrakcje można posegregować na gry związane z czepieniem, rozrywki taneczne, fanty itp. Istotne jest, żeby połączyć rozrywki integracyjne (na których zaproszone osoby posiadają możliwość dyskutować ze sobą i się bawić), tradycyjne (Panna Młoda szuka męża, szalone tańce albo hazardziści), neutralne (ażeby uniknąć nudy na weselu). Znakomitym pomysłem są także konkursy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą bądź Panem Młodym. Na mieszanym weselu nie powinny pojawić się gry o mocnym zabarwieniu zmysłowym, prostackie bądź upokarzające którąś ze stron. Wodzirej może zebrać gości do odtańczenia państwowego tańca konkretnego kraju, np. kazaczoka, olendra, kaczuchy, krakowiaka. Zanim powstanie program gier warto porozmawiać z rodzicami, dziadkami oraz innymi zaproszonymi osobami o obyczajach kraju, z którego pochodzą i wybrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeśli wybierzemy dj’a na wesele międzynarodowe, powinniśmy z nim obowiązkowo zaplanować wszystkie niuanse. Powinien połączyć różne rodzaje muzyki, by każdy z przybyłych miał szansę bawienia się przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W czasie brytyjskiego wesela goście sami fundują sobie wyskokowe trunki. Wyjątkiem jest szampan, za który koszty pokrywa familia Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku ślubu.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem dj’a na wesele polsko-angielskie, kliknij w ten link – dj na wesele polsko-angielskie

Strona używa cookies
Ok