Porady na temat dekoracji ślubnych

organizacja ślubów toruń

organizacja ślubów toruń

Ślub to niemal dla wszystkich par młodych najważniejsze wydarzenie w ciągu całego życia. Nie ma w tym nic niezwykłego, iż przyszli małżonkowie troszczą się o to, aby był to dzień wyjątkowy. Stąd coraz więcej par młodych sporą wagę przywiązuje do tego, aby idealnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest przykładowo to jakie sprawia wrażenie lokal, a także wnętrze miejsca, gdzie odbędzie się ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane w trakcie wesela, czyli ogólnie rzecz biorąc – chodzi o sprawy dekoracji.

Minęły czasy, gdy wystarczył pojedynczy nijaki kwiatek na stoliku, pstrokate baloniki czy papierowe obrusy. I nie ma co się dziwić – otóż jest to niezmiernie znacząca uroczystość i perspektyw na zrealizowanie jej niezapomnianej dekoracji jest bez dwóch zdań sporo. W takim razie jakie są dostępne dekoracje ślubne i co czym należałoby pamiętać?

Efektowne i modne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są zwykle wykonane kryształu, drzewa, albo z materiałów tkaninowych. Jeżeli idzie o główne kolory, to nie muszą to być tradycyjna biel, czy odcienie ecri lub czerwonego. Często narzeczeni określają różne barwy, często bardzo intensywne. Popularnością cieszy się przykładowo fioletowy, błękitny oraz zielony.

Wciąż bardzo częstym motywem dekoracyjnym na weselach jest klimatyczne oświetlenie LED. Jest ono łatwe w instalacji, wygląda cudownie, a przede wszystkim tworzy niesamowite wrażenie. A oprócz tego światło może zamaskować pewne defekty sali, jeśli takowe są. Jednak niektóre pary młode zamiast oświetlenia ledowego, wybierają lampiony bądź wyłącznie świece.

Dekoracje weselne – inspiracje

Tak naprawdę to możemy wszystko przyozdobić, ponieważ dekoracje nie muszą być ani nieciekawe, ani stereotypowe, propozycje są wręcz nieskończone: od ozdób z żywych roślin (m.in. bukieciki na stoliki), przez właściwe oświetlenie sali. Natomiast gdy idzie o charakterystyczne i zazwyczaj ozdabiane rzeczy na weselach, to naturalnie są to stoliki i krzesła. Na stoliki najczęściej umieszcza się kompozycje kwiatowe w kryształowych flakonach, kartoniki z imionami gości, drobne podarunki. Na miejsca siedzące zakłada się estetyczne futerały, przyozdabia je się ponadto kokardami oraz kwiatami. Na specjalną uwagę zasługuje również stół pary, który zawsze wyróżnia się dodatkowymi dekoracjami.

Jeśli chodzi o pomysły na dekoracje weselne, przeważnie motywy dekoracyjne przyjęcia ślubnego współgrają z aktualną porą roku. Przykładowo w lato na stolikach pojawiają się dalie zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje weselne mamy możliwość również zaprojektować w taki sposób, żeby odzwierciedlały one charaktery nowożeńców lub ich hobby. Tak jest między innymi w przypadku ślubów, gdzie współmałżonkowie wywodzą się z innych kultur i zależy im na połączeniu ich zwyczajów.

Co zrobić, gdy nie możemy sami dekorować wesela?

Jednak z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając na głowie tyle spraw związanych z organizacją ślubu, znajdzie się dodatkowo czas na szukanie właściwych dekoracji weselnych? Pary, które ceremonie mają za sobą, przyznają że samodzielny dobór dekoracji weselnych był nie tylko czasochłonny, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że wynik końcowy ich samodzielnego ozdabiania znacznie odbiegał od koncepcji, którą początkowo posiadali.

Dziś wybór ozdób oraz możliwości ich przeznaczenia jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym tematem, wybór spośród tylu propozycji, potrafi zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko pomieszczeń. To również przykładowo ozdoby na limuzynę albo dekoracja drzwi prowadzących na salę weselną.

Oczywiście nie oznacza to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z pięknych dekoracji weselnych. Narzeczeni nie muszą także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „w pakiecie” wybranej restauracji lub innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie dekoracje są nudne i nierzadko nie pasują przykładowo do charakteru przyjęcia, oprawy muzycznej i tak dalej. Ponadto przeważnie parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje ślubne odbijały charakter ich związku, a nie były powieleniem każdego zeszłego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość powierzyć doświadczonej firmie, która wyczaruje wymarzony klimat w tak ważnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich planów, konsultant pomoże wam dokonać wyboru, zademonstruje pozostałe propozycje, zainspiruje, a najistotniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i długotrwałe.

Konsultant ślubny – pomocnik w organizacji ślubu

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej ma również dodatkowe zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie potrzeba nabywać ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada problem związany z kosztami na ozdoby, które doskonale wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozbieranie i wyszukiwanie miejsca, gdzie możemy je schować, jest bardzo skomplikowane. Zresztą znaczna część z motywów ozdobnych jest niepraktyczna do użycia we swoim domu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

W pierwszej kolejności taka firma omówi z tobą twoją wizję, uwzględni twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą temat główny dekoracji weselnych, w tym także kolory i zestawienie kilkunastu a następnie stworzy projekt dekoracji wesela.

Takie rozwiązanie ma dużo zalet. Prócz tego, że nie ma potrzeby denerwować się, tym, czy wszystko zostało zorganizowane oraz czy ozdoby będą współgrać ze sobą, to również zaoszczędzicie dużo czasu i nerwów. Jeśli poszukujecie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to na pewno dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje agencja ślubna. Aby otrzymać więcej informacji na ten temat, wybierz widoczny link: dekoracje ślubne Toruń.

Strona używa cookies
Ok