Dobry DJ na wesele w Warszawie

Ciężki dym Warszawa

Ciężki dym Warszawa

Przeglądając fora o ślubach i weselach, bardzo często można się natknąć na wątekdotyczący tego, jaka muzyka na wesele jest dobra. Temat, który najczęściej jest poruszany przez forumowiczów jest problem, który można zamknąć w kilku słowach: kapela czy dj na wesele – kto się sprawdzi lepiej?

O zespołach muzycznych napisano już pewnie wszystko, a dj na wesele to wciąż gorący wątek. Postanowiliśmy, że w tym poradniku opowiemy o tym, czym się zajmuje dj, czy dj na weselu się sprawdza, jak wybrać idealnego dj-a a także jakie są różnice pomiędzy dj a zespołem. Ale od początku.

Taka osoba nie jest dj-em

Dj-em na pewno nie nazwiemy, kogoś kto odtwarza muzykę puszczaną z programu na komputerze przenośnym, bo odpowiedni sprzęt jest wymagany w zawodzie dj-a. Poważny dj dysponuje: tabletopem i głośnikami, ewentualnie słuchawkami – to jednak nie wszystko, dlatego że dj, który traktuje poważnie swoją pracę, zadba o to, aby jego pokaz muzyczny nie tylko dobrze brzmiał, ale także estetycznie wyglądał.

Profesjonalny dj – czyli kto?

Dj (albo dyskdżokej) odtwarza a także miksuje kawałki, czyli modyfikuje przy użyciu specjalnych efektów muzycznych. Dj to osoba, która charakteryzuje się biegłą znajomością odtwarzanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu spójności muzycznej podczas występu. A gdy mowa o dj na imprezy typu impreza weselna czy impreza studniówkowa, to dj musi być też wybitnym obserwatorem, by błyskawicznie zweryfikować, czy sugerowany przez niego program odpowiada gustom gości. A dobry dj może zagrać dla jakiejkolwiek grupy odbiorców. Świadomie zwracamy na to uwagę, dlatego że fachowy dj nie pozwoli sobie na to, żeby przygotowana przez niego melodia dawała radość wyłącznie jemu i nie trafiała w potrzeby weselników.

Dobry dj z Warszawy poszukiwany!

Oczywiście ile ludzi, tyle oczekiwań, jednak istnieje kilka istotnych rozwiązań, jeśli idzie o wybór dj na wesele. Przede wszystkim opłaca się ocenić portfolio dj-a. W tym celu wystarczy wyszukać w Internecie haseł przykładowo: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, aby znaleźć paręnaście stron z ofertą dj-ów z konkretnej miejscowości.

Doświadczony dj będzie się starać, by przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i dowiedzieć się, jak dj wypada dobrze na przyjęciach okolicznościowych. Dlatego najlepiej nie przeglądaj stron, gdzie nie widzisz materiałów audio bądź filmów, no chyba że chce Ci się marnować czas na dzwonienie do dj-a, by wypytywać go o przesłanie portfolio. Na bazie portfolio dj-a możesz już w pewnym stopniu sprawdzić, czy dj jest odpowiedni na Twoje wesele.

Sprawdź też to, jak konkretny dj podchodzi do kwestii prezentowania się. Istotne jest tu przykładowo jego ubiór, ponieważ dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być stosownie ubrany. Zwłaszcza, że jest to istotne wydarzenie, więc dj powinien na każdym kroku pokazywać, że szanuje to.

Dj i konferansjer w jednym

Następną rzeczą jest to, czy dj zajmuje się też wodzirejstwem imprezy weselnej czy podobnej imprezie. Wielu dj-ów ciągle zaznacza, że są również wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. By ustrzec się przed wpadką na weselu, oceń, czy ten dj rzeczywiście orientuje się, czym jest prowadzenie imprezy. A zakładamy, że nie chcesz, żeby na Twoim przyjęciu weselnym konferansjer raz po raz raczył niestosownymi dowcipami czy zwracał się do Twoich gości jak do swoich kumpli.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Ale dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, możesz go także wynająć na inną uroczystość. Stąd dj na studniówce to coraz popularniejszy widok. Obecnie to nic nadzwyczajnego, gdyż bandom niełatwo jest nadążyć za najświeższymi trendami, a dj ma praktycznie nieskończony dostęp do muzyki. A skoro o tym mówimy…

Dj na weselu – czy jest lepszy od zespołu?

Gdy idzie o rozbieżności między dj-em a kapelą, to w poprzednim akapicie daliśmy znać o tym, że dj ma szersze możliwości, gdy idzie o repertuar. Jest to jego wielką zaletą zwłaszcza na przyjęciu weselnym. Być może wiesz, że zaproszeni goście zazwyczaj proszą o to , aby odtworzono ich ulubiony kawałek. Jeśli jest to „stary” kawałek, to zespoły przeważnie są w stanie szybko opracować aranżacje, lecz w przypadku świeżych piosenek? Tutaj dj wyraźnie wygrywa. No i naturalnie dla dj styl piosenki i tekst nie mają najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze wspomnieć o dodatkowych plusach: dj nie musi robić tak cogodzinnych pauz, jak zespoły muzyczne, ponieważ nie traci energii tak błyskawicznie jak ci co sami grają. Zresztą weselnicy zazwyczaj nawet nie zauważają, że dj zarządza przerwę, ponieważ w jej trakcie muzyka jest odtwarzana. Inną zaletą występów w wykonaniu dj-a jest to, że są to oryginały. Dzięki temu zawsze ma się pewność, że nikt na Twoim weselu nie będzie psuć swoim brakiem talentu utworu. Następną sprawą są ceny – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dj na wesele a oprawa wizualna

Podsumowując trzeba też napomknąć o tym, że doświadczony dj dysponuje również własnym oświetleniem oraz innymi sprzętami, przykładowo maszyną wytwarzającą dym. Wyobraź to sobie: pierwszy taniec w romantycznej otoczce z mgły i przy magicznym oświetleniu, a dodatkowo Wasza szczególna melodia, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i korzyściach dj-a można długi czas by opowiadać, ale może najkorzystniej będzie, jeśli on sam je przedstawi. Dlatego gdy chcesz odpowiedniej oprawy muzycznej dla Twojego wesela czy super muzyki na bal studniówkowy a także fenomenalnego klimatu zdecydowanie sprawdź stronę Ciężki dym Warszawa.

Strona używa cookies
Ok