Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Piękne i zdrowe włosy to nie tylko zasługa codziennej pielęgnacji, ale również relacja z odpowiednim fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się i odpowiadać na wymagania swoich klientów oraz ich włosów. Z tego względu trafny wybór fryzjera jest tak istotny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, jakie muszą być brane pod uwagę. Między innymi istotny jest również wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Ocenia, które fryzury są realne do wykonania na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Oznaką wskazującą fachowość fryzjera są również certyfikaty, jakie zazwyczaj można zobaczyć na witrynach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer ciągle się rozwija – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami zazwyczaj powinien mieć również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy są znani z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują wyszukane upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub lub inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego umiejętności nam pasują. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , aby minął w przyjemnej atmosferze. Często fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, jednak należy pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów należy unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów lub na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto dobrze również sprawdzić, jak dużo czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Z tej przyczyny oddają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Zdarza się także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i wie, czego potrzebują.

Istotna jest również komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić obniżkę, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego sposób, w jaki się prezentuje jest niezwykle ważny. W tej kwestii podstawową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie i regularnie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, aby narzędzia były czyste i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest również to, w jakim stopniu zespół troszczy się o czystość salonu. Jeśli na podłodze leżą niesprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozlana w trakcie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer chwilę po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjściem kolejnego  klienta.

Trzeba również zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony pewnie nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, dowodzi również jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw rzutuje na rezultat pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej strat, niż korzyści. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest kiepski.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych ogólnodostępnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok