Zakup nowego samochodu

Sny o nowoczesnym aucie mogą stać się rzeczywistością. Przecież pojazd nie jest współcześnie ekskluzywnym zakupem, na który stać jedynie nielicznych. Ceny pojazdów wciąż lecą w dół, a dystrybutorzy oferują co raz to lepsze rabaty, z których niełatwo nie skorzystać. Rozumiemy to wrażenie, kiedy patrzy się na reklamę nowego modelu auta i zastanawia się – w tym aucie czułbym się kapitalnie.

Kupienie nowego auta wiąże się jednakże z określonymi powinnościami. Niezależnie od tego czy wolisz zakupić samochód w licencjonowanym sklepie, czy w skupie aut, musisz uświadomić sobie co Cię czeka. Jest wiele okoliczności w których rzekomo bezkolizyjny pojazd okazał się być mocno naruszony, a rzetelny pośrednik sprzedawał auta z kradzieży. Nie chcemy abyś został w żaden sposób wykorzystany, przez co właśnie przedstawiamy krok po kroku, co powinieneś przygotować, aby nabyć piękne auto bez żadnych problemów. Sami prowadzimy cenioną w Polsce moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Klienci byli prawidłowo poinformowani w kwestii wyboru nowego samochodu.

Krok pierwszy – wybór marki i modelu auta

Przed wyborem pojazdu, zawsze zachęcamy naszych Klientów, aby właściwie zastanowili się nad jego charakterem i sposobem użytkowania. Wielokrotnie okazuje się, że rodzaj który obecnie mamy na oku będzie dla nas kompletnie nieprzydatny. Jeżeli sporo jeździsz w centrum wybierz samochód kompaktowy i zwrotny, o małym, ekonomicznym napędzie. Możemy Tobie polecić takie modele jak Nissan Micra, Ford Ka,|Focus, czy niezwykle powszechny dziś Ford Fiesta z elegancką linią. Z drugiej strony jeśli poszukujesz auta na rodzinne wycieczki, w tym wypadku najbardziej kluczowe będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi pojazdami jak Opel Vectra Combi, Citroen Xsara Picasso, czy bardziej prestiżowy gatunek Honda CR-V z funkcją typu off road.

Miejsce zakupu auta – autoryzowany salon, czy moto giełda?

W tej kwestii wszystko zależy od tego, czy masz w planach nabyć nowe, nieużywane auto, czy preferujesz oszczędzić pieniądze i zakupić użytkowany samochód w skupie aut. Plusem kupna pojazdu w partnerskim salonie sprzedaży jest zapewne niezawodny serwis i pewność, że dany samochód nie uczestniczył w wypadku. A co z negatywami? Na pewno może Was zaskoczyć cena nowego samochodu, za który będziecie musieli dać nawet do trzech razy więcej, w przeciwieństwie do auta z komisu. Przejdźmy teraz do oceny zakupu samochodu w skupie aut. Powinno się zaznaczyć, ze wszystko zależy od solidności i doświadczenia właściciela takiej placówki. Raczej powinniśmy wybierać komisy, o nieposzlakowanej opinii. Zawsze masz możliwość zweryfikować w sieci, co mówi się o konkretnym sprzedawcy. Jakie są atuty nabycia auta na moto giełdzie? Zdecydowanie cena, dużo niższa niż stawka w salonie. Negatywy są równie zrozumiałe – brak gwarancji, czy dane auto ma jakiekolwiek nieprawidłowości. Jednak możemy to łatwo ocenić, prosząc sprzedającego o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Obowiązkowe czynności przy zakupie samochodu

Na samym początku warto jest skontrolować znaleziony samochód – nie tylko pod względem potencjalnych uszkodzeń, ale także pod względem historii ewidencji. Pojedź z sprzedawcą do najbliższej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista precyzyjnie sprawdzi auto. Jeśli było ono kiedykolwiek uderzone, lub w dowolny sposób przetwarzane, fachowiec na pewno Ci o tym opowie. Później pójdź na komisariat Policji, gdzie otrzymasz informację o tym, czy auto było kradzione.

Udało Ci się znaleźć upragniony pojazd. Najwyższa pora na formalności, które przy odpowiedniej staranności nie muszą być wielce skomplikowane. Obowiązkowo podpisz umowę, lub weź fakturę od sprzedawcy. Ten papier deklaruje własność określonego auta. Na jego bazie opłaca się w ciągu 14 dni opłatę PCC w urzędzie skarbowym, która wynosi 2% od wartości auta. Kolejną sprawą jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki wygodnym porównywarkom towarzystw ubezpieczeniowych dowiesz się która kwota będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Następny krok to wpisanie do rejestru pojazdu w właściwej placówce. Do zdobycia nowego dowodu rejestracyjnego musisz posiadać bieżące ubezpieczenie OC i wynik badania technicznego samochodu. I to wszystko. Prawda, ze łatwe?

Kupno własnego auta to przyjemność, na którą każdego z nas stać. Nic nie smakuje lepiej niż pierwsza podróż nowym autem. Przed zakupem samochodu nie zapomnij o podanych przez nas wskazówkach i unikaj błędów, które mogą Cię sporo kosztować. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możesz sprawdzić konkretne auto u specjalisty, by nie nabyć złomu, który po kilku dniach będzie do wyrzucenia. W naszym skupie samochodów niezwykle często słyszeliśmy wprost niestworzone relacje, jak zbywcy zwodzili naiwnych Konsumentów. Dlatego też stawiamy na doskonałą klasę sprzedawanych u nas pojazdów. Możesz mieć gwarancję, ze poszczególne oferowane auto było przedtem dokładnie skontrolowane. Wstąp do nas i wyjedź swoim wymarzonym samochodem. Ofertę znajdziesz na stronie www: Skup aut Wrocław

Strona używa cookies
Ok