Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze

Będąc kierowcą myślisz zapewne jak polepszyć swoje umiejętności na drodze. Niewątpliwie najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez poznania pewnych zachowań w ruchu ulicznym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa sztuka jazdy rozpoczyna się wtedy, kiedy stajesz się świadomy zagrożeń i umiesz kierować nie tylko autem, lecz również swoją wyobraźnią. Doskonale rozumiemy, że nie za każdym razem będziesz w stanie zaznajomić się z odrębnymi sytuacjami w trasie. Z tego względu, jako kompetentny ośrodek udoskonalania techniki jazdy, opracowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego celem jest wytwarzanie odpowiednich zachowań w odmiennych sytuacjach drogowych. Zaczynając od trudnych czynników atmosferycznych, przejdziesz z z naszą drużyną przez każdą, najmniej przewidywalną sytuację drogową i uświadomisz sobie na czym polega dynamiczna i bezkolizyjna jazda pojazdem.

Do kogo skierowany jest kurs jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla początkujących kierowców, jak i dla osób, które mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu pojazdów od kilku lat. W głównym założeniu priorytetem szkolenia, jest wykształcenie u kierowców prawidłowych reakcji wobec niebezpieczeństw, które czekają na nich w ruchu drogowym. Co więcej zamiarem ćwiczeń jest zdobycie wiedzy o oszczędnej eksploatacji pojazdów, która wpływa na optymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo każdego z członków ruchu ulicznego, jak i na podniesienie wydajności naszego pojazdu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika jazdy oparta jest na kilku regułach. Głównie wiąże się ona z właściwym przygotowaniem pojazdu przed jego użytkowaniem, oraz z dostarczeniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas szkolenia pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące eksploatacji samochodów. Zademonstrujemy jak sprawdzać poziom płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak przystosować wysokość fotela do wzrostu, aby polepszyć widoczność jezdni. Jazda defensywna to także zdolność przystosowania szybkości i trybu jazdy do danych warunków pogodowych i stanu powierzchni ulicy. Wytłumaczymy Wam jak wykorzystywać innowacyjne technologie hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Dodatkowo nauczymy Was rozszyfrowywania postępowania pozostałych uczestników drogi, w taki sposób by jak najskuteczniej odpowiadać na zagrożenia. Szczególnie kluczowym fragmentem kursu jest wyćwiczenie odpowiednich reakcji psychologicznych przed, oraz po wypadku. Zademonstrujemy Państwu jak pokonywać stres i jak przekonywać innych uczestników ruchu do wskazanych zachowań w ruchu drogowym.

Program szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech poziomów. Na samym wstępie każdy kierowca będzie uczęszczał w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem symulatora samochodu osobowego, pojazdu towarowego, jak i autokaru, zależnie od systemu szkolenia. Kierującemu samochód będzie asystował doświadczony instruktor, który na tym etapie zajmuje się jedynie obserwacją stylu jazdy i obserwacją reakcji na bodźce z zewnątrz. W trakcie prowadzenia samochodu, uczestnik kursu będzie miał możliwość przetestowania własnych umiejętności w warunkach specjalnych. Scenariusz lekcji zakłada występowanie rozmaitych, ciężkich do przewidzenia wydarzeń ulicznych takich jak oblodzona powierzchnia, poprzeczny wiatr, ograniczenie warunków widoczności przez mgłę i ostre światło, ruchomy ładunek, wtargnięcie pieszego na jezdnię, oraz kilka kolejnych okoliczności.

Pozostałym etapem kursu są lekcje z teorii w trakcie których uczniowie zaznajomią się z analizą stylu jazdy i z notorycznie popełnianymi zaniedbaniami, które mogą wywołać wypadek. na drodze. W trakcie ćwiczeń zostaną im wytłumaczone podstawy bezpiecznego kierowania autem po szosie i podstawy pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających ingerencji sanitarnej. Uczestnicy szkolenia będą mogli odkryć techniczne możliwości użycia prywatnego pojazdu, by podnieść bezpieczeństwo jazdy, oraz zostaną im zaprezentowane przypadki przeróżnych wydarzeń ulicznych, razem z z obszernym wyjaśnieniem przyczyn i skutków. Co więcej szkoleniowcy zademonstrują jak normy jazdy defensywnej oddziałują na zminimalizowanie ryzyka wypadku w ruchu ulicznym.

Ostatnia faza, praktyki, polega na ponownym kierowaniu pojazdem. w symulatorze. Teraz jednak nauczyciel czynnie uczęszcza w nauce i doradza kursantowi jak zastosować reguły jazdy defensywnej podczas codziennej eksploatacji pojazdu. Na poszczególnych przykładach pokaże, jak powinna budować się odpowiedź prowadzącego na konkretne zdarzenie.

Ukształtowanie automatycznego prognozowania ryzyka na drodze może przyczynić się do obniżki incydentów i katastrof, na jakie szczególnie narażone są osoby, które działają w zawodzie kierowcy i muszą dawać sobie radę z groźnymi czynnikami w ruchu ulicznym. W przygotowywanym przez nas kursie mogą uczestniczyć osoby prywatne, jak i pracownicy skierowani przez zakład pracy w celu poprawienia techniki prowadzenia pojazdu. Kurs jazdy defensywnej może wpływać na poprawę techniki jazdy i rozszerzenie się stopnia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, jak i przewożonego ładunku. Kierowcy po ukończonym kursie będą mili możliwość efektywniej unikać zagrożeń ulicznych i dokładniej tłumić uczucia w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, realizowany w naszym ośrodku treningowym. Gwarantujemy darmowe podręczniki i doświadczoną kadrę instruktorów. Naszą specjalnością są profesjonalne kursy, które zwiększają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ szkolenia jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok