Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Za pojazd uprzywilejowany uważa się pojazd , który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie ,jadący z włączonymi światłami drogowymi lub mijania. Pojazdy uprzywilejowane są najczęściej używane w służbach medycznych, służbach ratunkowych , jak i w służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Jazda takimi pojazdami wiąże się podwyższonym ryzykiem drogowym, przez co kierowca karetki czy radiowozu powinien cechować się specjalnymi umiejętnościami, opanowaniem i bystrością, w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach na drodze. W związku z powyższym ODTJ Rajder w Toruniu organizuje profesjonalne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, które mają za zadanie wykształcić u kierowcy odpowiednie mechanizmy reakcji na specjalne warunki jazdy.

Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

ODTJ Rajder od kilku lat zajmuje się organizacją kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo atrakcyjnej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązanie do zdania egzaminu kończącego szkolenie na pojazdy uprzywilejowane. Nie wystarczy już sam fakt posiadania prawa jazdy w danej kategorii. Wymóg prawny nałożony został na wszystkich kierowców, niezależnie od stażu pracy, a program szkolenia, ma na celu przygotowanie ich do optymalizacji stylu jazdy w warunkach specjalnych. W trakcie kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych poruszane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Program szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Pełnienie funkcji kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związane jest z podwyższonym ryzykiem wypadku drogowego. Dodatkowo kierowcy Ci odpowiadają za bezpieczny transport osób. W związku z tym wypracowanie u nich właściwych reakcji na czynniki wypadków drogowych i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest najważniejszym celem kursu. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W trakcie teorii, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Instruktorzy pokazują także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. Podczas zajęć praktycznych kursanci uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. Program szkolenia przewiduje także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Dokładne opracowanie programu kursu lepiej przygotowuje kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Wymagania i cena szkolenia

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą chcą zostać lub już są kierowcą pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba prowadzącą takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce uczestniczyć w szkoleniu powinna mieć ukończone 21 lat i powinna dysponować takimi dokumentami jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i zaświadczenie od lekarza o braku przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się od 650 zł za szkolenie. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder zawsze stara się oferować atrakcyjne zniżki dla stałych Klientów i grup. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zakończone jest wręczeniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

ODTJ Rajder

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder z siedzibą w Toruniu to jedna z najlepszych placówek szkoleniowych dla kierowców w regionie. Oferujemy szeroką gamę kursów bezpiecznej, defensywnej i ekonomicznej jazdy. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych kursów na instruktora techniki jazdy. Wyróżniają nas indywidualne podejście do każdego Klienta i znakomite warunki nauka z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i skutecznych metod. W naszym ośrodku pracują najlepsi instruktorzy, którzy w oparciu o bogate doświadczenie, cierpliwość i znajomość technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych. Z nami zostaniesz bezpiecznym kierowcom, który nie boi się żadnych wyzwań.

Jeśli interesuje Cię szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu 609 929 090 dowiesz się więcej o najbliższych terminach i cenie kursu. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to znakomita okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej – kurs na pojazdy uprzywilejowane

Strona używa cookies
Ok