Stomatologia estetyczna Toruń

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów i na rozkwitu technik i technologii używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest właściwie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele metod, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na końcowy efekt należało czekać aż do końca leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość poznania efektu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, bo aplikacja implantów zębowych wiąże się obszernym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a przy okazji usuwa do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle wygodny i nie pożera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować moc światła i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je w głównej mierze ze względu na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok