Protezy zębów – Toruń

Implanty w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym

Przyzwyczailiśmy się do tego, że naprawa zębów w gabinecie dentystycznym zazwyczaj rozkłada się na parę spotkań. Zwłaszcza przy okazji leczenia z dziedziny ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Obecne metody pozwalają dentystom na zmniejszenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie stomatologiczne. Dzięki nowoczesnym sposobom implantologicznym kliniki dentystów udostępniają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest możliwa już właściwie od ręki.

Proteza w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych odbudów protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i czym różni się od innych zabiegów implantologicznych? Różnica między bardziej znanym zabiegiem wszczepienia implantów zębów w gabinecie dentystycznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie ulokowania implantów. Najczęściej wszczepiane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki typ stomatologicznego leczenia odznacza się tym, że po pierwsze wstawiany jest implant, z kolei w drugim etapie dentysta zakłada uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy odgradza kilkumiesięczny czas osseointegracji, tj. proces, gdzie implant wiąże się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero gdy implant zęba oraz kość zrosną się na dobre, nadbudowa protetyczna może być umieszczona przez dentystę.

W przypadku wszczepiania zębów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, w których cały proces umieszczenia implantów i oparcia na nich nadbudowy protetycznej odbywa się podczas jednej wizyty. Należy jednak nadmienić, że proces wszczepienia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić szczegółowe badania diagnostyczne u stomatologa, aby proces leczenia stomatologicznego był bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnoz dentysta sporządza kompleksowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które są konieczne do przygotowania indywidualnego modelu protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów stomatolog wykona w jeden dzień. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej na starcie niezbędne będzie leczenie u dentysty, by nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja z dentystą. Na tym etapie doprecyzowywane są wszystkie elementy poprzedzające właściwy zabieg. Dentysta określa stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest również pobranie odpowiednich wycisków, za pomocą których dentysta protetyk stworzy indywidualną uzupełnienie protetyczne. Ponadto pacjent ma wiele możliwości. Patrząc na ilość utraconych zębów, może zdecydować się na różne protezy. Przy pojedynczych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku bezzębia bardzo sugerowana przez dentystów jest technika oparcia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach techniką All on 4 lub All on 6. Na tym etapie dentysta ocenia również koszt implantów i całego leczenia.

Kolejnym etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w klinice stomatologicznej. Na tym etapie dentysta umiejscawia cztery albo sześć implantów zębowych, po czym bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Dlaczego wspominamy o protezie tymczasowej? Bez względu na technikę – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe gwarantuje pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z stabilnym i pełnym uzębieniem w jeden dzień, z którego może korzystać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i pozwala im na spokojny proces integracji z kością, a także wygląda całkiem naturalnie.

Końcowy etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień następuje po wygojeniu implantów, kiedy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zastępuje właściwa proteza. Zwykle na zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Ten krok również zostanie wliczony w czasie przygotowywania planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna odbudowa protetyczna przygotowywana jest wysokiej jakości surowców i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie właściwej higieny i stałe konsultacje stomatologiczne. Wszystkie zalecenia dentysta rzecz jasna przekazuje pacjentowi w trakcie wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów zwykle odbywa się w jednym z dwóch systemów używanych przez dentystów implantologów. Najczęściej aplikuje się je w przypadku osób z bezzębiem. Obie te metody są sposobem przywrócenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na liczby implantów, gdzie zostanie przyłączona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę da się umieścić na czterech lub na sześciu implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują odpowiednią stabilizację protezy, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która z uwagi na to nie wysuwa się, nie rusza oraz nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają przede wszystkim osobom, które utraciły pełen łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent może cieszyć się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok