Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Jaką techniką wybielać zęby, żeby zdobyć pożądany rezultat?

Wybielanie zębów, szczególnie fachowymi technikami od dentysty jest uważane za jeden z najbardziej skutecznych działań estetycznych w stomatologii. W zależności od metody, można w krótkim czasie przywrócić biel zębów nawet o kilka tonów. Z reguły wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających ze stosowania na przykład kolorowej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do przede wszystkim wskazywanych należą kawa, soki oraz niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było zmniejszanie rezultatów pochłaniania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy kolor. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji popularnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą zdecydować się na profesjonalne zabiegi wybielające u dentysty, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Najsilniejsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich stworzonymi w tym celu specjalnymi lampami. Taki sposób wybielania zębów przynosi widoczne rezultaty już po jednym razie.

Jedną z najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, gwarantująca przyzwoite oraz trwałe efekty już po pierwszym zabiegu wybielania. Oprócz tego taka technika niszczy do 96% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia, a także wspomaga utwardzanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Ze względu na to wybielanie zębów, chociaż najsilniej oczekiwane, nie jest wyłącznym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym narzędziem, zdolnym do obracania ramienia o 360°, dzięki czemu może być dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Dodatkowo również moc naświetlania lampy może być dopasowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania zębów

Każdy marzy o wspaniałym oraz białym uśmiechu. Z tego powodu wszędzie dostępne są ciekawe sposoby wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście różne wybielające pasty . Dość skutecznie usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie niszczą szkliwa. Tak samo popularne są paski, lakiery oraz wybielające żele do nakładania w domu. Można je nabyć np. w sklepach lub w aptece, ale zwykle to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza w obszarze między nimi.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że świetnym sposobem wybielania zębów jest fachowe usuwanie osadów w gabinecie dentystycznym np. zabiegiem piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem dostępnym klinice stomatologicznej są też wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dostosowywane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki w domu oraz nosi je zgodnie z ustaleniami dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, aby wybielanie zębów było efektywne oraz bardzo bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Już teraz wiemy wszelkie domowe metody, chociaż teoretycznie dają efekt, w rzeczywistości psują szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Dentysta profesjonalnie pomoże sprawdzić, która technika wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Co więcej sprawdzi stan jamy ustnej oraz podpowie, czy przed wybielaniem zębów niezbędne będzie ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, należy pamiętać o tym, żeby pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostepne żele czy nakładki wybielające warto nabyć w zaufanych punktach lub z polecenia dentysty. Niezwykłe promocje nie zapewniają bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to warto wybrać profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Tym sposobem mamy pewność, że stomatolog stosuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Jak szybko zauważysz skutki wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa błyskawicznie. Np. wybielanie zębów techniką nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie prędki efekt, ale trzeba pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj tuż po wybielaniu zębów należy też przenieść się na białą dietę, aby nie zniszczyć uzyskanego rezultatu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń dentysty, efekt wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Wyeliminowanie przebarwień powstałych na skutek diety odkrywa naturalny kolor zębów, a te czasem nie są do końca białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. na skutek przyjmowanych leków lub w wypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli środkami wybielającymi zęby z apteki, ani fachowym wybielaniem w gabinecie stomatologicznym.

Jak sobie radzić, gdy wybielanie zębów jest nieskuteczny? W tej sytuacji sięgamy po inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Dobrym sposobem będzie nałożenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają bardzo dużo zalet. Oprócz tego, że możemy wybrać ich kolor do potrzeb pacjentów, przy użyciu licówek stomatolog może dokonać też drobnej korekty kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Ze względu na to należy przed wybielaniem zębów skontaktować się z dentystą, żeby ocenił, która technika będzie dla nas najlepsza.

Wybielanie zębów

Strona używa cookies
Ok