Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Nowoczesna medycyna estetyczna proponuje szeroki zestaw zabiegów, które efektywnie poprawią urodę, bez konieczności stosowania rygorystycznych diet lub ćwiczeń, co więcej znaczna część z nich wykonywana jest bez stosowania skalpela oraz nie wymaga specjalnych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowszych technologii, które formują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki oraz cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Rozwiązania medycyny estetycznej cieszą się szerokim zainteresowaniem z tego względu, że łącznie z postępem technologii stają się znacznie mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie wymagają długiego okresu zdrowienia; bardziej dostępne – koszty zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także znacznie skuteczniejsze. Zabiegi medycyny estetycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Realizowane badania i wykorzystujące je w pracy technologie umożliwiły radzenie sobie z niedoskonałościami skóry i sylwetki ciała. Do najczęściej wymienianych zastosowań laserów w dziedzinie poprawy urody należą odmładzające zabiegi, likwidujące ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a nawet blizny i rozstępy. Laser używany jest też w walce z nadmiernym tłuszczem (na przykład lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana w medycynie estetycznej od wielu lat, to ciągle znajduje co raz to nowsze przeznaczenie. Poza wygładzaniem zmarszczek i ograniczaniem nadpotliwości co raz powszechniej wykorzystywany jest również w leczeniu bruksizmu i migren, a także zmianie wyglądu bez potrzeby korzystania z chirurgii plastycznej, na przykład przez uniesienie opadającego czubka nosa lub zmniejszenie poziomej zmarszczki między ustami a brodą. Często także botox miesza się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, nici liftingujące to całkiem nowa metoda, która jest zdecydowanie mniej inwazyjna, a przynosi podobne rezultaty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich zadaniem jest wymodelowanie owalu twarzy, podniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Wpływa to pozytywnie na wytwarzanie kolagenu, co dodatkowo regeneruje, wzmacnia oraz podnosi skórę. W przeciągu 12 lub 18 miesięcy nici liftingujące wchłaniają się, a z tego powodu przynoszą lepsze rezultaty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna dba także o to, aby w dostępne były także zabiegi, które usuwają nadmiar tkanki tłuczowej. Dzięki nowoczesnym technikom można łatwo i zazwyczaj bez bólu usunąć tłuszcz z takich części ciała, jak brzuch, uda, pośladki lub ramiona. W zależności od sposobu, może wystarczyć nawet pojedyncza wizyta w gabinecie kosmetologicznym albo nieduża seria skutecznych zabiegów. Zazwyczaj na efekty trzeba trochę poczekać, ponieważ nadmierny tłuszcz jest wydalany z organizmu za sprawą naturalnego metabolizmu. Jednymi z najbardziej znanych zabiegów są kriolipoliza, endermologia lub np. liposukcja laserowa. Niestety takie metody, choć usuwają nawet 40% tłuszczu, nie zastępują diety i ćwiczeń, a jedynie modelują i wspomagają ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest własny surowiec pacjenta, pobierany z krwi albo komórek tłuszczowych. Zazwyczaj ma to za zadanie odnowienie i regenerację tkanek. Najbardziej znane w tym zakresie jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pozyskany materiał wstrzykuje się pod skórę poprzez kilkukrotne nakłucia zazwyczaj w obszarze twarzy, dekoltu, szyi lub na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki poddają się wewnętrznej naprawie: dochodzi do nasilenia produkcji kolagenu oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych. Takie czynności nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, zmniejszają zmarszczki lub usuwają inne niedoskonałości, ale również są w stanie regenerować oraz odtwarzać zużyte komórki, co jest wykorzystywane także w innych specjalizacjach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest podstawowym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, a jej naczelnym celem jest odnowienie oraz nawodnienie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia za pomocą igieł kwasu hialuronowego i witamin, aminokwasów lub wyciągów roślinnych w specjalnych mieszankach, które mają niezwykle dobry wpływ na stan skóry. W ten sposób można także podawać substancje wspierające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) albo zapobiegające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która zwalnia procesy starzenia i jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz częściej gabinety medycyny estetycznej oferuje nie tylko poprawki estetyczne, ale całą gamę usług, które popierają zdrowy tryb życia. W skład tego wchodzą konsultacje, zabiegi, a także badania potrzebne do utrzymania zdrowia organizmu. Często są to także fachowe sugestie na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji lub metod relaksacji. Wszystko z uwagi na to, że wypielęgnowana skóra dłużej zachowuje młodość, jest bardziej podatna na działanie środków medycyny estetycznej, a ich rezultaty są zdecydowanie skuteczniejsze.

Medycyna Estetyczna

Strona używa cookies
Ok