Lifting – zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat poziom elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie zmniejsza się, co powoduje, że staje się ona zwiotczała oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zachować młodość na dłużej, mogą decydować się na zabiegi, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak takie działania przeciwstarzeniowe są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, poprawiają jej kształt oraz wygląd. Co więcej, obecne metody są mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zwykle posługują się innymi metodami, jednak są efektywnym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na energii ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technika HIFU może być też stosowana na wszystkich częściach ciała. Dzięki długoletnim testom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na aktywowanie produkcji kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest świetną metodą zmniejszania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Metoda nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii skrywa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych preparatów czyli stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą wiotką skórę oraz wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dobrane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wpuszcza się pod skórę albo pod mięśnie, a potem rozciera subtelnym masażem, co przynosi pożądane oraz trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Co ważne może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest podnoszenie skóry, która z upływem lat staje się znacznie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to obszarów takich jak: policzki, czoło, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, aby utrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane w trakcie operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i z reguły mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg jest skuteczny na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technika laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz znacznie słabiej oddziałuje na komórki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma na celu zwiększenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, modelując owal twarzy. Dodatnio wpływa też na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można usunąć blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, żeby stworzyć przewidywany rezultat. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak dużą powierzchnię twarzy oraz szyi ma naprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego czasu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na ostateczne rezultaty trzeba czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidoczne, a rezultat trwały.

 

Strona używa cookies
Ok