Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozbudowy technik i technologii stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest niemal od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które eliminują przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na końcowy efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość zobaczenia rezultatu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian lub użyć programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na aplikację implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i według stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych wiąże się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi połączyć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny w pełni zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą Beyond u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a obok tego pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania klinice stomatologicznej jest bardzo wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować moc światła i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić również przy użyciu koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się od razu na zęby. Licówkami da się schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok