Invisalign – innowacyjna korekcja zgryzu

invisalign - aparat ortodontyczny - invisalign niewidoczny aparat

Aparat na zęby Invisalign to innowacyjna technologia korekcji wad zgryzu. Przezroczyste nakładki dotarły do Polski Z Ameryki i obecnie są w ofercie wielu ortodontów w Toruniu. Przezroczysty aparat Invisalign to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy wolą uniknąć leczenia tradycyjnym aparatem na zęby.

ortodonta toruń

Co to jest właściwie Invisalign?

Aparat na zęby Invisalign koryguje wadę zgryzu z pomocą silikonowych nakładek, czyli alignerów, które robi się ze specjalistycznego materiału termokurczliwego. Przeciwnie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych, Invisalign nie jest aparatem stałym. Pozwala to na większy komfort noszenia i większą elastyczność. Aparat Invisalign można zdjąć przed posiłkiem. Istotne jest, aby aparat trzymać na zębach 22 godziny na dzień. Co również istotne, samo leczenie aparatem ortodontycznym Invisalign trwa szybciej niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

ortodoncja toruń

Niewidoczny aparat na zęby – jak to działa oraz jaki jest przebieg leczenia?

Aparat zębowy Invisalign koryguje wady zgryzu przez specjalny nacisk na wybrane zęby. Noszony przed odpowiednią ilość czasu sprawia, że zęby delikatnie przemieszczają się. Niewidoczne nakładki ortodontyczne – alignery pacjent wymienia co dwa tygodnie na nowe, których ułożenie różni się od poprzednich. Taki cykliczny postęp noszenia i wymiany trwa tak długo, kiedy wada zgryzu pacjenta będzie w pełni skorygowana.

Proces leczenia zaczyna się od diagnostyki w gabinecie wybranego ortodonty. Ortodonta uzyskuje wywiad od pacjenta i przeprowadza fundamentalne badania diagnostyczne. Następnie zleca zdjęcia RTG i wycisk szczęki. W trakcie wizyty diagnostycznej pacjent dostaje również komputerowy model uzębienia, który pozwala zobaczyć efekt korekcji aparatem na zęby Invisalign ortodoncja toruń.

Na podstawie otrzymanego skanu cyfrowego lekarz ortodonta wręcza pacjentowi zestaw silikonowych nakładek ortodontycznych, które pacjent zakłada zgodnie z zaleceniami ortodonty. Ortodonta wyznacza też czas trwania korekcji zgryzu pacjenta.

Konsultacje w gabinecie ortodonty odbywają się co 6-8 tygodni, a więc są dużo rzadsze niż w przypadku leczenia tradycyjnym aparatem ortodontycznym. W trakcie trwania takiej wizyty ortodonta zweryfikuje postępy w korekcji i wyda pacjentowi następne nakładki ortodontyczne.

Jakie są zalety z korekcji aparatem na zęby Invisalign?

Bez wątpienia największą korzyścią leczenia Invisalign jest przezroczystość samych nakładek ortodontycznych. Nakładki trzymane na zębach w ciągu dnia są właściwie wcale niewidoczne dla otoczenia. Co więcej aparat można zdjąć przed każdym posiłkiem, a także na przykład przed jakimś ważnym spotkaniem.

Czas korekcji jest o wiele krótszy niż leczenie tradycyjnym aparatem na zęby. Kiedy wada uśmiechu jest znikoma, proces korekcji może trwać jedynie kilka miesięcy.

Aparat ortodontyczny Invisalign to też prawdziwa wygoda i komfort noszenia. Alignery zostały stworzone ze specjalistycznego materiału termokurczliwego, dlatego są pozbawione metalowych elementów. Powoduje to, że ryzyko otarć lub zranień jest minimalne.

Poprzez swoją mobilność, nakładki na zęby Invisalign bez problemu można utrzymać w czystości. Najlepszym sposobem podczas czyszczenia nakładki jest użycie własnej szczoteczki . Aparat Invisalign powinno się czyścić po każdym posiłku. Co ważniejsze, pacjent nie jest zmuszony zmieniać własnych nawyków higienizacji zębów. Wystarczy zdjąć nakładkę ortodontyczną przez szczotkowaniem zębów.

Ortodoncja Toruń – noszenie nakładek ortodontycznych na zębach nie powoduje, że pacjent ma problemy w trakcie mówienia. Takie komplikacje mogą pojawić się w pierwszych dniach od rozpoczęcia noszenia.

Jakie wady koryguje się z pomocą nakładek ortodontycznych Invisalign?

Korekcja niewidzialnymi nakładkami ortodontycznymi Invisalign sprawdza się w przypadku zarówno dużych wad zgryzu, jak i tych delikatnych wad. Leczenie polecane jest zwłaszcza polecane pacjentom zmagającym się z przerwami między zębami, zgryzem krzyżowym, zgryzem głębokim, przodozgryzem albo stłoczeniem zębów.

Przerwy między zębami

Są to małe albo duże przerwy pomiędzy poszczególnymi zębami. Wada występuje, podczas gdy szczęka jest zbyt duża w porównaniu do zębów.

Zgryz krzyżowy

Zgryz krzyżowy występuje, podczas gdy pacjent zamyka usta, a wtedy wybrane zęby dolne nachodzą zęby na górze. Taka nieprawidłowość powoduje, że zęby ocierają się o siebie, powodując widoczne uszkodzenia.

Zgryz głęboki

To wada, która charakteryzuje się zbyt mocnym zachodzeniem zębów górnych na zęby dolne. Rezultatem są liczne wady, takie jak zużycie się zębów albo ból w szczęce. Kiedy wada nie jest poddana korekcji u ortodonty, może to prowadzić kompletnego starcia zębów na dole oraz ich martwicy.

Przodozgryz

Przodozgryz to wada odwrotna – to pokrywanie zębów górnych na dolne. Cechą, która charakteryzuje tą wadę jest wystawanie zębów dolnych w przód. Powszechnie jest to problem samej żuchwy, więc dolnej szczęki, która wysuwa się mocno w przód.

Stłoczenie zębów

Tę nieprawidłowość charakteryzuje żuchwa, która nie jest w stanie pomieścić wszystkich zębów. Pacjent, który zmaga z tą wadą, nie ma odpowiedniego miejsca w szczęce na utrzymanie wszystkich zębów na łuku zębowym.

Leczenie ortodontyczne

Strona używa cookies
Ok