Implanty zębów i licówki – Toruń

Zęby w jeden dzień u stomatologa

Przywykliśmy do tego, że leczenie u dentysty przeważnie przeciąga się na sporo wizyt. Szczególnie w trakcie leczenia z zakresu ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Obecne techniki leczenia umożliwiają stomatologom na zminimalizowanie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie stomatologiczne. Dzięki obecnym technikom implantologów kliniki dentystyczne udostępniają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa naprawa zębów jest możliwa właściwie od ręki.

Proteza w jeden dzień? Nowa alternatywa dla pozostałych protez

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych u dentysty, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na metodzie wstawiania implantów. Tradycyjnie aplikowane są tzw. implanty dwufazowe. Ten typ stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że w pierwszej kolejności umieszczany jest implant, potem w drugiej fazie dentysta mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwa etapy izoluje długookresowy proces osseointegracji, tj. proces, gdzie implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant zębowy oraz kość zespoją się na stałe, nadbudowa protetyczna może być osadzona przez dentystę.

W przypadku odbudowy zębów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w jakich cała procedura aplikacji implantów oraz osadzenia nadbudowy protetycznej odbywa się w trakcie jednej wizyty. Należy też dodać, że proces umieszczenia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić konkretne badania diagnostyczne u dentysty, żeby proces leczenia stomatologicznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnostyki dentysta organizuje treściwy plan leczenia stomatologicznego i szablony, jakie będą podstawą do wykonania indywidualnego modelu protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów stomatolog wykona w ciąg jednej wizyty. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie na starcie konieczne będzie leczenie dentystyczne, by w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja z dentystą. Na tym etapie przygotowywane są wszelkie elementy poprzedzające właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest także wzięcie właściwych wycisków, dzięki którym dentysta protetyk przyrządzi indywidualną protezę. Co więcej pacjent może wybrać wiele możliwości. Patrząc na ilość braków zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy małych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku pełnego braku zębów zwykle zachwalana przez dentystów jest metoda osadzenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach techniką All on 4 lub All on 6. Na tym etapie dentysta ocenia także koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugą fazą zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. W tej fazie dentysta umiejscawia cztery albo sześć implantów stomatologicznych, a zaraz za tym od razu tymczasową protezę. Dlaczego wspominamy o tymczasowym uzupełnieniu? Niezależnie od techniki – implantów jedno- lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zrosnąć się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Tymczasowa proteza zapewnia pacjentowi pełną wygodę oraz właśnie zastosowanie takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z twardym oraz pełnym uśmiechem w jeden dzień, jakiego może używać tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz pozwala im na bezproblemowy proces integracji z kością, a ponadto wygląda naturalnie.

Finalny etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień odbywa się po wygojeniu implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zamienia się na protezę właściwą. Przeważnie na taki zabieg należy spotkać się ze stomatologiem po paru miesiącach. Z całą pewnością ten etap też zostanie objęty w trakcie przygotowywania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza sporządzana jest wysokiej klasy materiałów i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Warunkiem tego, jest utrzymanie higieny i stałe konsultacje dentystyczne. Wszystkie instrukcje dentysta rzecz jasna przedstawia pacjentowi w trakcie kolejnych wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 albo All on 6

Jednodniowe aplikowanie implantów zwykle odbywa się w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Przeważnie aplikuje się je u osób dotkniętych bezzębiem. Obie te metody są sposobem stworzenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na liczby implantów, na jakich zostanie umieszczona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę da się zamontować na czterech lub na sześciu implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich zapewnia pełną stabilizację protezy, w końcu na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada podczas jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają w głównej mierze osobom, które utraciły pełen łuk zębowy. Dzięki wykorzystaniu tylko 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie ograniczone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok