Implanty – Toruń

Implanty w jeden dzień

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie zębów w gabinecie dentystycznym często rozkłada się na sporo wizyt. Szczególnie przy okazji zabiegów z dziedziny ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. W tych czasach techniki leczenia pozwalają dentystom na zminimalizowanie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w gabinecie dentystycznym. Dzięki nowoczesnym sposobom implantologów kliniki stomatologów dają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest możliwa już niemal od ręki.

Implanty w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych uzupełnień protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność między typowym zabiegiem aplikacji implantów zębów w gabinecie dentystycznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na metodzie umieszczania implantów. Najczęściej wszczepiane są tak zwane implanty dwufazowe. Taki typ leczenia stomatologicznego charakteryzuje się tym, że po pierwsze umieszczany jest implant, a w drugiej fazie dentysta przytwierdza uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy oddziela od siebie długotrwały proces osseointegracji, tj. proces, gdy implant wiąże się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant zębowy oraz kość zespoją się na dobre, nadbudowa protetyczna może być umieszczona przez stomatologa.

W sytuacji uzupełnienia zębów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, w których pełen proces umieszczenia implantów i osadzenia nadbudowy protetycznej przebiega w ciągu jednej wizyty. Warto jednak nadmienić, że procedurę wszczepienia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać pełne badania diagnostyczne u stomatologa, by proces leczenia dentystycznego był absolutnie bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie diagnoz dentysta organizuje szczegółowy plan leczenia dentystycznego i szablony, jakie posłużą jako podstawa do stworzenia szablonu protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów przebiegnie w trakcie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie najpierw niezbędne będzie leczenie u stomatologa, aby w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja z dentystą. W tej fazie doprecyzowywane są wszelkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na właściwy zabieg. Stomatolog określa stan jamy ustnej, zębów i kości pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest także wzięcie odpowiednich wycisków, na bazie których dentysta protetyk przygotuje indywidualną protezę. Co więcej pacjent ma do wyboru parę możliwości. Ze względu na ilość braków zębowych, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji całkowitego braku zębów zwykle rekomendowana przez dentystów jest technika osadzenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach metodą All on 4 albo All on 6. W trakcie tych przygotowań dentysta ustala także koszt implantów i całego leczenia.

Następnym etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie dentysta umiejscawia cztery albo sześć implantów dentystycznych, a następnie bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu wspominamy o tymczasowym uzupełnieniu? Niezależnie od techniki – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zrosnąć się z kością, a na to potrzeba czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi pełną wygodę i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z mocnym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z jakiego może korzystać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im bezproblemowy proces zespojenia z kością, a na dodatek wygląda całkiem naturalnie.

Finalna faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień jest po wygojeniu implantów, gdy tymczasową protezę zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zazwyczaj na zabieg trzeba spotkać się z dentystą po paru miesiącach. Z całą pewnością ten element także będzie wliczony podczas przygotowywania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza wykonywana jest z najwyższej klasy surowców i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że spełni swoją rolę dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie higieny i stałe konsultacje stomatologiczne. Wszystkie sugestie lekarz dentysta oczywiście przekazuje pacjentowi podczas wizyt. To istotne, aby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 albo All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów zazwyczaj przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów stosowanych przed dentystów implantologów. Zwykle stosuje się je u osób dotkniętych bezzębiem. Obie te metody są sposobem stworzenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy liczby implantów, na jakich będzie przyłączona proteza. Do wyboru protezę da się zamontować na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają przede wszystkim tym, którzy utracili pełen łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu tylko czterech albo sześciu implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie ograniczone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok