Gabinet stomatologiczny

Każdy z nas wiele razy spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że piękny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto zadbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów mają także wpływ przyzwyczajenia i jedzenie. Duże ilości kawy, herbata, czerwone wino lub papierosy mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także staranna higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w dobrej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i pozwala nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były   duże i białe? Nowoczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby stworzyć indywidualnie dopasowane licówki, dentysta pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki potrzebują korekcji. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, skomponowane  skomponowane z różnych materiałów. Ich koszt to od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- rodzaje wybielania zębów

Wysoki poziom technologii dentystyki estetycznej pozwala nie tylko skorygować zgrys. Każdy z nas chce o idealnie białych zębach. Istnieje sporo metod by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Poniżej najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym zadaniem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym sposobem na uzyskanie doskonale białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów dentystycznych razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Zazwyczaj nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego koszt jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

Stomatolog Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok