Strony www Toruń

W jaki sposób samemu utworzyć witrynę internetową na WordPressie?

Samodzielne stworzenie strony WWW na WordPressie może wydawać się skomplikowane, ale nawet z niewielkimi zdolnościami programistycznymi jest absolutnie dostępne, ze względu na dużą liczbę gotowych narzędzi, wspierających całkowity twórczy proces. Na początku WordPress bardziej uznawany był za blogową niż jako baza, gdzie da się utworzyć profesjonalną witrynę WWW. Ze względu na to podstawowe opcje nastawione były na budowanie blogowych wpisów. Teraz mnóstwo osób tworzących  profesjonalne strony ciągle używa możliwości wstawiania treści: aktualności, wskazówek, porad, recenzji w zależności od specyfiki konkretnej strony. Przeważnie wpisy są wydzielone do specjalnie przygotowanej zakładki, w której cyklicznie wstawiane są kolejne wpisy. Natomiast znaczną część całej witryny zajmują podstrony z treścią, jaka przeważnie przez dłuższy czas pozostaje taka sama. Na takich podstronach często wstawiane są opisy personelu, usług, osiągnięć, certyfikatów oraz na przykład cenniki. Aby te wszelkie elementy mogły zostać zbudowane bez fachowej wiedzy potrzebny będzie page builder, a więc edytor za pomocą którego dodamy poszczególne części tekstowe i wizualne, jakie znajdą się na stronie.

Bazowy edytor wizualny na WordPressie

Bazowy wizualny edytor jest elementem wbudowanym w WordPressie już w momencie przygotowania się do pracy. Znacznie bardziej zaawansowane są zarządzane przez wtyczki podłączane do administracyjnego kokpitu. Koncepcja wizualnego edytora na WordPressie bazuje na dodawaniu poszczególnych elementów do strony internetowej przez selekcję odpowiedniego, po czym przeciągnięcie go (metodą przesuń oraz upuść) w wybrane miejsce. Bazowy wizualny edytor na WordPressie zawiera dość podobne opcje zarówno przy tworzeniu głównej strony, podstron, jak i wpisów. Pełen proces tworzenia polega na dopasowaniu bloku, naładowania go tekstem bądź grafiką, a w kolejnym kroku dostosowaniem do siebie kolejnych bloków. Tą metodą można ustawiać między innymi nagłówki H1-H6, listy, akapity, cytaty, pliki. Wszystkie te elementy da się grupować, ustawiać , dzielić poprzez separatory i odstępy. Co więcej nawet podstawowy wizualny edytor umożliwia dodawanie samodzielnie kodów HTML, widżetów (np. tagi, kalendarz, kategorie), czy odsyłaczy do mediów społecznościowych (np. facebook, instagram, ). Nie wymaga to żadnych umiejętności programistycznych. Dodajemy treść, obrazy, dodatki itp. określamy ich wielkość, kolory, pogrubienie, a edytor wizualny samoistnie koduje. Przy tworzeniu wpisów dostępne są jeszcze opcje, gdzie da się wybrać datę publikacji wpisu, dopasować mu wybraną kategorię, a także tagi oraz wstawiać wyróżniające zdjęcie, jakie stanie się okładką konkretnego postu.

Edytor wizualny z wtyczki na WordPressie

Ogromną zaletą WordPressa jest dostęp do instalowania wtyczek, jakie w szczególny sposób wspomagają budowanie strony WWW. To nie tylko zbiór dodatków, co pozwala na wstawianie ponadpodstawowych elementów jak np. harmonogramy, formularze lub szczegółowe tabele. Wśród wielu wtyczek odpowiadających za pojedyncze zaawansowane elementy znajdują się też kompletnie zaawansowane wizualne edytory, uzupełnione o większą liczbę możliwości. Wtyczki mogą być płatne oraz darmowe, gdzie wersje płatne są najbardziej rozwinięte. Co ciekawe istnieją szablony, które mają w pakiecie dostęp do wybranej wtyczki edytora. Tego typu dodatek jest wtedy w pewnym zakresie ograniczony, ale jego koszt wliczy się w koszcie szablonu.

Muffin Builder

Szablonem, oferującym rozwinięty wizualny edytor jest szablon BeTheme od Muffingroup. Dodany do niego Muffin Builder gwarantuje szeroki zbiór opcji, związanych z dodaweniem oraz ułożeniem zawartości na stronie. Ten edytor w łatwy sposób pomoże zbudować profesjonalną oraz ciekawą witrynę WWW zarówno dla biznesu, jak i stale aktualizowanego bloga. Za sprawą możliwości rozmieszczania rozmaitych elementów od tekstów, przez grafiki, po funkcjonalne dodatki w kolumnach i podsekcjach o wybranych formatach, bez trudu stworzysz funkcjonalną witrynę internetową dostosowaną do Twoich potrzeb.

Elementor

Pierwszą zaletą Elementora jest to, że w odróżnieniu od najprostszego edytora wizualnego WordPressa i Muffin Buildera, każdy z elementów da się umieszczać, poprawiać bezpośrednio na podglądzie strony. Przy tamtych rezultat jest widoczny dopiero po zapisaniu wpisanych poszczególnych okien w edycji strony. Elementor pracuje bezpośrednio z widokiem w rzeczywistym czasie. Posiada wiele opcji do co wszystkich elementów i ich opcji. W praktyce niemal każdy element można bez trudu dopasowany oraz ustawiony zgodnie z upodobaniem dopasowując rozmiary, kolory, kroje czcionek lub na przykład rozmieszczenie.

Beaver Builder

Beaver Builder oceniany jest jako jeden z najpopularniejszych oraz często stosowanych wtyczek do budowania witryn internetowych. Tak samo jak w przypadku Elementora pracuje bezpośrednio na podglądzie zawartości strony w czasie rzeczywistym. To w znacznym stopniu przyspiesza budowanie i jest niezwykle wygodne. O ile Beaver Builder ma dużo rozbudowanych opcji, których używanie nie sprawia trudności, niekiedy skrypt potrzebuje chwili na aktualizację danych, przez co wprowadzane zmiany pojawiają się z minimalnym opóźnieniem.

Divi

Divi umożliwia budowanie witryn internetowych, dzięki technice wybierania oraz dodawania elementów. Praca w rzeczywistym czasie i obszerna ilość możliwości zmieniania stylów i treści sprawia, że jest co raz bardziej polecaną wtyczką do edycji. Jednym z istotnych elementów Divi, jest zachowanie całej historii zmian, dzięki czemu bez problemu można cofnąć się do wcześniejszego momentu oraz rozpocząć edytowanie od początku.

WP Bakery (Visual Composer)

WP Bakery jest jednym z najwcześniejszych edytorów wizualnych, z uwagi na co bardzo często jest już zintegrowany z niektórymi szablonami. Przez wiele lat był poprawiany do tego stopnia, że posiada bardzo dużo korzystnych możliwości, jakie pomogą zbudować funkcjonalną stronę. Rozbudowane możliwości wpływają jednak na jego wydajność, ze względu na co momentami jest dość powolny. Pomimo tego jest łatwy we współpracy oraz stosunkowo tani.

Tworzenie stron Toruń

Strona używa cookies
Ok