Sklep internetowy zaprojektowany przez WordPress i WooCommerce

Sklep internetowy przygotowany przez WordPress

WordPress, jako jedna z największych oraz często stosowanych platform do projektowania witryn WWW posiada też dodatkową zaletę. Najlepsze funkcje zawierają się we wtyczkach, a dzięki wtyczce WooCommerce to też idealne narzędzie do stworzenia własnego sklepu internetowego. Z uwagi na to, że WordPress pracuje poprzez własny CMS, tj. system zarządzania treścią, jest nietrudny we współpracy dla użytkowników oraz wspiera budowanie sklepów i stron internetowych bez konieczności stosowania specjalistycznej wiedzy programistycznej.

WooCommerce jest w pełni zintegrowaną z WordPressem wtyczką, która przerabia witrynę WWW na WordPressie w e-sklep. Jej obsługa, zwłaszcza że jest także po polsku, jest właściwie łatwa oraz daje sporo możliwości. Za jej pomocą można wpisywać produkty, opisy oraz parametry, zdjęcia, ceny, a także stan magazynowy. Natomiast osoby korzystające ze e-sklepu zyskują funkcję koszyka oraz w prosty oraz bezpieczny sposób mogą dokonać zakupu.

Dlaczego warto budować e-sklep poprzez WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została opracowana ze względu na użytkowników WordPressa, z tego powodu jest dopasowana do jego funkcjonalności, a jej mechanizm włączania jest całkowicie łatwa. Ponadto sporo motywów oraz szablonów jest kompatybilnych z WooCommerce, a więc graficzna oprawa, rozmieszczenie elementów albo działanie e-sklepu na WordPressie jest łatwe do poprzawiania. Wszystko, czego potrzeba to podstawowa ilość wyobraźni i wiedzy, by zaprojektować e-sklep dostosowany do potrzeb, a przy tym estetyczny oraz przyjazny dla klientów.

Co wyjątkowo ważne, budując e-sklep poprzez WooCommerce i WordPress zyskuje się całkowitą kontrolę nad całym sklepem. To wyróżnia WooCommerce w porównaniu do e-sklepów abonamentowych, to łatwe  zmiany wyglądu i funkcjonalności sklepu, dzięki wsparciu specjalistów. Sklepy na WordPressie są tak popularne, że przy zaistnieniu kłopotu można nie tylko zwrócić się o wsparcie profesjonalnych firm, ale też szukać wśród grup, na blogach czy forach wsparcia ekspertów oraz osób, jakie uprzednio zetknęły się z takim problemem.

Korzyścią WooCommerce jest również to, że posiada szeroki zakres własnych, zaawansowanych dodatków. Powodzenie sklepów internetowych na WordPressie powoduje, że developerzy ciągle tworzą osobne dodatki i wtyczki dopasowane do WooCommerce. To oznacza, że jeżeli sklep wymaga jakiejś funkcjonalności, zwykle wystarczy przejrzeć dostępne rozszerzenia oraz bardzo możliwe jest to, że pasujące do potrzeby do pracy poszukiwane rozszerzenie można podłączyć od dawna. Co więcej WooCommerce systematycznie usuwa konflikty między dodatkami oraz motywami w czasie aktualizacji.

Uruchomienie sklepu internetowego poprzez WordPress

Podłączenie WooCommerce do WordPressa jest całkowicie łatwe. Wystarczy w sekcji wtyczek odnaleźć WooCommerce. Po dodaniu wtyczki, w panelu administracyjnym pojawiają się nowe funkcje, gdzie możliwe jest dodawanie produktów, zarządzanie zamówieniami albo płatnościami oraz przechowywanie informacji o klientach. Oprócz tego dostępne są również raporty, statystyki oraz analizy sprzedaży.

Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie opcje WooCommerce są w pełni bezpłatne. Choć nieodpłatna wersja zapewnia naprawdę sporo, niektóre dość ważne w e-sklepie funkcje mogą łączyć się z kosztem. Dla przykładu płatne dodatki dotyczą możliwości płatności elektronicznych, współpracy z kurierami, sklepami mediów społecznościowych (np. na Facebooku), albo zaawansowanych funkcji promocji czy rekomendacji. Część płatnych opcji zawiera bezpłatną wersję, choć może być tak, że do prawidłowego działania e-sklepu na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Bezpieczeństwo i wsparcie e-sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to ważna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są bezustannie udoskonalane przez twórców, z powodu czego są oceniane jako narzędzia bezpieczne. Problemem mogą stać się jednak inne wtyczki, jakie nie w każdym przypadku są w pełni dopasowane, przez co mogą w pewnym stopniu tworzyć dostęp do sklepu. Dlatego, należy instalować umiarkowaną ilość rozszerzeń, głównie tych całkowicie potrzebnych do stworzenia sklepu. Aby zapewnić bezpieczeństwo sklepu internetowego w oparciu o WooCommerce i WordPress warto co raz aktualizować wtyczki i motywy. Aktualizacje zazwyczaj mają na celu wyeliminowanie błędów i luk. Oprócz tego dostęp do konta administracyjnego oraz serwera FTP powinien posiadać głównie właściciel e-sklepu oraz ewentualnie administratorzy wsparcia technicznego. Co więcej hasła dostępu muszą być zawsze wysoko skomplikowane, by zapewniały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Warto również postawić na solidny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz wsparcie profesjonalistów. Pomoc techniczna może być nieoceniona, jeżeli pokaże się problem, z którym ciężko będzie wygrać samemu. Oprócz współpracy z fachową firmą, która trudni się pomocą techniczną do WordPressa, wiele opracowań problemów znajduje się na blogach i forach internetowych lub na grupach. Niekiedy wystarczy zadać w takim miejscu pytanie oraz czekać na odpowiedź. Jeżeli jednak problem wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej zwrócić się po pomoc ekspertów.

Sklepy internetowe

Strona używa cookies
Ok