Sklep internetowy założony przez WooCommerce

WordPress, jako współcześnie jedna z najpopularniejszych i często wybieranych platform do budowania stron internetowych ma również dodatkową zaletę. Najlepsze dodatki zawierają się we wtyczkach, a za pomocą wtyczki WooCommerce to też idealne narzędzie do zbudowania e-sklepu. Ze względu na to, że WordPress pracuje poprzez własny CMS, tj. system zarządzania treścią, jest nietrudny w obsłudze dla użytkowników i pozwala na tworzenie sklepów i stron internetowych bez konieczności wykorzystania zaawansowanej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest całkowicie połączoną z WordPressem wtyczką, jaka przerabia stronę WWW na WordPressie w profesjonalny sklep internetowy. Jej obsługa, szczególnie że jest również w polskiej wersji językowej, jest w sumie prosta i daje dużo opcji. Za jej pomocą można wpisywać produkty, opisy oraz parametry, grafiki, ceny, a także stan magazynowy. Natomiast klienci e-sklepu zyskują funkcję koszyka i w łatwy i bezpieczny sposób kupić oferowane produkty.

Z jakiego powodu warto budować sklep poprzez WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce powstała dla użytkowników WordPressa, dlatego jest dostosowana do jego potrzeb, a jej procedura dodawania jest całkowicie łatwa. Ponadto wiele motywów oraz szablonów jest zupełnie zgodnych z WooCommerce, dzięki czemu graficzna oprawa, układ lub funkcjonowanie sklepu internetowego na WordPressie jest nietrudne do poprzawiania. Wszystko, czego potrzeba to podstawowy zakres wiedzy i wyobraźni, aby stworzyć sklep dostosowany do potrzeb, a oprócz tego interesujący wizualnie i przyjazny dla klientów.

Co równie istotne, budując sklep internetowy poprzez WooCommerce i WordPress otrzymuje się totalną kontrolę nad sklepem. To wyróżnia WooCommerce w zestawieniu do e-sklepów abonamentowych, to bezproblemowe  zmiany wyglądu i funkcjonalności sklepu, dzięki wsparciu specjalistów. E-sklepy na WordPressie są tak popularne, że przy pojawieniu się problemu można nie tylko sięgnąć po wsparcie specjalizujących się firm, ale też szukać na grupach, na blogach czy forach pomocy ekspertów i osób, które uprzednio mogły spotkać się z takim problemem.

Korzyścią WooCommerce jest także to, że posiada ogromny zakres własnych, rozbudowanych dodatków. Popularność sklepów internetowych na WordPressie przekłada się na to, że developerzy stale projektują osobne dodatki i wtyczki dedykowane WooCommerce. To sprawia, że jeśli sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, z reguły wystarczy sprawdzić dostępne dodatki i bardzo prawdopodobne jest to, że pasujące do potrzeby do pracy dopasowane rozszerzenie można podłączyć od dawna. Poza tym WooCommerce systematycznie modyfikuje konflikty pomiędzy wtyczkami i motywami w trakcie aktualizacji.

Uruchomienie e-sklepu poprzez WooCommerce i WordPress

Dodanie WooCommerce do WordPressa jest absolutnie proste. Wszystkim, co trzeba zrobić to w sekcji wtyczek odnaleźć WooCommerce. Po dodaniu wtyczki, w pasku administracyjnym pokazują się nowe funkcje, w których możliwe jest wstawianie produktów, kierowanie zamówieniami lub płatnościami oraz zapisywanie informacji o klientach. Obok tego dostępne są też raporty, statystyki i analizy sprzedaży.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie funkcjonalności WooCommerce są zupełnie darmowe. O ile bezpłatna wersja zapewnia wiele, niektóre dość ważne w e-sklepie funkcje mogą wiązać się z opłatami. Dla przykładu płatne dodatki dotyczą możliwości płatności online, współpracy z firmami kurierskimi, sklepami portali społecznościowych (np. na Facebooku), Allegro, lub rozwiniętych funkcji mechanizmów ofert albo rekomendacji. Część płatnych funkcji posiada darmową wersję, chociaż może być tak, że do najlepszego funkcjonowania e-sklepu na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Bezpieczeństwo i wsparcie e-sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo e-sklepu to istotna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są bezustannie poprawiane przez autorów, z powodu czego są uznawane za bezpieczne. Kłopotem mogą stać się jednak inne wtyczki, które nie zawsze są całkowicie zgodne ze sobą, przez co mogą w pewnym zakresie tworzyć dostęp do sklepu. Dlatego, warto wybierać umiarkowaną liczbę rozszerzeń, przede wszystkim tych najbardziej potrzebnych do stworzenia sklepu. Aby zapewnić bezpieczeństwo e-sklepu stworzonym przez WooCommerce i WordPress najlepiej co raz aktualizować wotywy i wtyczki. Aktualizacje z reguły nastawione są na wyeliminowanie luk i błędów. Obok tego dostęp do konta administracyjnego oraz serwera FTP powinien mieć głównie właściciel e-sklepu i ewentualnie administratorzy wsparcia technicznego. Co więcej hasła muszą być zawsze bardzo skomplikowane, aby zapewniały większe bezpieczeństwo e-sklepu.

Warto także wykupić solidny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz wsparcie profesjonalistów. Pomoc techniczna może stać się nieoceniona, gdy pojawi się przeszkoda, z którą trudno będzie poradzić sobie samemu. Oprócz współpracy z fachową firmą, jaka trudni się pomocą techniczną do WordPressa, wiele opracowań problemów znajduje się na forach internetowych lub na grupach. Niekiedy wystarczy zadać pytanie i czekać na odzew. Jeżeli jednak kłopot wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej zwrócić się po pomoc ekspertów.

Sklepy internetoweBlackSoft sklepy internetowe

Strona używa cookies
Ok