Pozycjonowanie lokalne – dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy

W dzisiejszych czasach da się zauważyć, że bez skutecznego propagowania witryny internetowej, widoki na powodzenie naszej firmy są stosunkowo małe. Szczęśliwie, dzięki nieustającemu rozwojowi, Google stworzyło złożony system, dzięki któremu dotrzemy do lokalnych Klientów. Aby to właśnie nasz salon fryzjerski, serwis samochodowy, restauracja, agencja nieruchomości i cokolwiek innego zostało wyhaczone przez Klientów z Twojej okolicy, niezbędne jest poprawne wypozycjonowanie witryny w lokalnych wynikach wyszukiwania. Ma na nie wpływ masa czynników, które przeanalizujemy w poniższym tekście.

Pozycjonowanie lokalne – co to jest?

Najprościej rzecz ujmując, pozycjonowanie lokalne to promowanie wybranej witryny w wyszukiwarkach. Od tradycyjnego pozycjonowania witryn różni się jednak tym, że głównym celem będą wyszukujący z określonego kręgu, np. województwa, miejscowości, a niekiedy nawet jednej dzielnicy. Często jest tak, że wyszukiwarka jest w stanie samodzielnie stwierdzić, gdzie znajduje się najbliższe naszemu położeniu większe miasto. Możemy to łatwo zweryfikować, używając przycisku „Narzędzia wyszukiwania” na stronie wyszukiwania. Załóżmy, że szukamy agencji nieruchomości. Jeśli wyszukujący jest w w tej chwili w Toruniu, to wówczas narzędzie wyszukujące wytypuje nam najlepiej wypozycjonowane agencji nieruchomości z Torunia. Badania są jednoznaczne – przeszło 95% Klientów szuka przede wszystkim przedsiębiorstw i usług z ich okolicy, aby mieć je pod ręką. Powinniśmy poczynić co w naszej mocy, żeby trafili na właśnie naszą firmę, ponieważ ponad 3/4 wyszukujących lokalnie dokonało zakupu w późniejszym czasie, a więcej niż 80% korzystających z telefonów nowej generacji i tabletów używa wyszukiwarek internetowych. Jakich usług poszukują? Przede wszystkim są to restauracje, sklepy oraz usługi. Gdy posiadasz restaurację działającą lokalnie, koniecznie musisz zadbać o pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie lokalne – jak się do niego zabrać?

Tak samo jak w kwestii szerszego pozycjonowania stron, przy pozycjonowaniu lokalnym stale wielce ważną rzeczą będzie optymalizacja witryny internetowej. Musimy systematycznie dodawać treść oraz postarać się, by treści były możliwie jak najlepszej jakości. Należy pamiętać przy tym o linkach, prowadzących do naszej strony. Trzeba na tym etapie pochylić się nad technikami, które są typowe dla pozycjonowania lokalnego, takimi jak np.:

Utworzenie strony w Google Moja Firma, które obszerniej omówimy w dalszej części artykułu,
linki z lokalnych stron – zadbajmy o to, aby wzmianki o naszej firmie wyświetlono w lokalnych mediach, na stronie serwisu miasta, w lokalnym katalogu firm oraz witrynach związanych z turystyką,
zgodność danych identyfikujących korporację – pilnujmy danych, które zapisujemy w katalogach firmowych i innych stronach. Gdy ulegnie zmianie nasz adres lub jakiekolwiek inne dane kontaktowe i nie aktualizujemy tego, to wówczas wyszukiwarka może nas zakwalifikować jako niewiarygodnych,

Usługa Google Moja Firma i pozycjonowanie w Google Maps

Bardzo istotne będzie założenie konta naszej spółki w Google Moja Firma. Jest to narzędzie służące do kreowania wizytówek firm, które działają na lokalnym rynku. Co możemy dzięki niej zyskać? Poprawne pozycjonowanie i optymalizacja wizytówki sprawi, że szukający, wpisujący lokalne słowa kluczowe prawdopodobnie trafi na naszą wizytówkę, obejmującą adres strony internetowej i telefon do naszej firmy. Samo utworzenie wizytówki nie jest przesadnie skomplikowane, ale już pozycjonowanie wymaga dokładności i odpowiedniej znajomości tematu.

Aby jeszcze pomnożyć swoje perspektywy na zwerbowanie lokalnych Klientów, spożytkujemy usługę Google Moja Firma do pozycjonowania w Google Maps. Ten fragment pozycjonowania lokalnego jest stosunkowo trudny, ale zyski na rynku lokalnym z pewnością będą zauważalne. Jak powinna wyglądać należycie sformatowana wizytówka w Google Maps? Po pierwsze – musi mieć właściwy tytuł. Powinniśmy wczuć się w rolę szukającego i przeanalizować, jakich haseł użyje w narzędziu wyszukiwania. Najłatwiej będzie umieścić w tytule nazwę firmy oraz rodzaj proponowanych przez nas usług. Następnie, uzupełniamy wizytówkę o aktualne dane kontaktowe. Wspominaliśmy już o tym wyżej – musimy regularnie je uaktualniać. W dalszej kolejności tworzymy dla Twojej firmy jednostkowy kod vanity URL. Jest to ciąg liter, pojawiający się po adresie https://plus.google.com/, głównie w postaci nazwy zakładu. Kiedy już przejdziemy przez te elementy, pozostaje jedynie dobrać odpowiednią grafikę oraz stworzyć odpowiedni opis działalności.

Nie zapominajmy – wizytówka służy także wyszukującym do wystawiania opinii na temat firm. Ich ilość oraz jakość mają wpływ na to, na jakiej pozycji znajdziemy się w rezultatach wyszukiwania. Jeśli zasłużymy na sporą liczbę pozytywnych opinii, to wtedy będzie to miało pozytywny wpływ na pozyskiwanie nowych Nabywców oraz budowanie handicapu nad konkurencją.

Pozycjonowanie lokalne to tańszy i szybszy przepis, na znalezienie się w rezultatach wyszukiwania niż normalne pozycjonowanie stron. Nie masz pojęcia od czego zacząć? Agencja reklamowa zatrudniająca ekspertów od pozycjonowania lokalnego bez wątpienia pomoże Ci zrobić pierwszy krok w temacie pozycjonowania lokalnego.

Chcesz wiedzieć więcej – http://pozycjonowanie-stron.torun.pl/pozycjonowanie-lokalne/

 

 

Strona używa cookies
Ok