Jak wykorzystać beton architektoniczny?

Z czym wiążesz nowoczesne mieszkanie? Zapewne z bogatą technologią, gigantycznymi oknami i szarą tonacją. Nam nowoczesne mieszkanie kojarzy się z betonem architektonicznym. Materiał ten szturmem zdobywa polski rynek budowlany. Ze względu na swoje niezwykłe zalety może być stosowany w mieszkaniach, ogrodach, jak i w dużych halach magazynowych. Szczerze mówiąc beton sam w sobie nie jest korzystną dekoracją. Możemy zaobserwować nawet, że jest pusty i zimny. Jednakże, jak pokazują specjaliści, beton może przejmować różne barwy. Jest więc niezmiernie elastyczny. Można go niezwykle prosto dopasować do różnych styli architektonicznych. Ładnie wygląda w zestawieniu z drewnem i metalem. Na dodatek beton architektoniczny jest produktem wodoszczelnym i mrozoodpornym, co zezwala na jego użycie na zewnątrz, bez zamartwiania się o jakość powierzchni.

Dziś beton architektoniczny jest artykułem na masową skalę używanym w budownictwie mieszkalnym, jak i fabrycznym. Można z niego stworzyć szykowną elewację, wytrzymały na negatywne warunki pogodowe taras, jak i efektywną podłogę w apartamencie. Alternatyw jest mnóstwo. To jak użyjesz beton dekoracyjny w swoim mieszkaniu, zależy jedynie od Ciebie.

Beton dekoracyjny we wnętrzu

Czy masz pojęcie, że beton architektoniczny jest w stanie naśladować takie produkty jak drewno, czy skałę? Jeśli nie, może to Cię zaskakiwać. Nawierzchnia z betonu może przypominać drewnianą podłogę, czy kamienną scianę, a to dzięki dekoracyjnym formom do betonu. Wystarczy odcisnąć określony wzór i pomalować nawierzchnię dowolnym kolorem. W taki sposób wykończona podłoga z betonu dekoracyjnego znakomicie pasuje do minimalistycznego mieszkania. Tymczasem posadzka to tylko jedna z opcji. Beton architektoniczny perfekcyjnie wygląda w łazienkach, na schodach, jak i w salonie. Wystarczy spojrzeć na wybrane projekty, by zdać sobie sprawę jak pięknie może wyglądać beton dekoracyjny we środku mieszkania.

Beton dekoracyjny w przemyśle

Do tego momentu uważaliśmy, że beton może być tylko wykorzystywany przy budowie bloków, lub autostrad. Nie mieliśmy świadomości tego, że za kilka lat beton będzie jednym z elementów dekoracji wnętrz. Zanim to się jednak wydarzyło, powierzchnie z betonu dekoracyjnego były testowane w halach przemysłowych. W takich miejscach od materiałów wykończeniowych oczekuje się nadzwyczajnej trwałości. W takich warunkach beton architektoniczny jest nieprześcigniony. Wytrzymuje nacisk do kilku ton, nie tracąc na swojej jakości. Jest przyjemny w pielęgnacji i wysoko stylowy. Beton dekoracyjny nie ściera się jak inne produkty budowlane, co powoduje, że co raz więcej firm uważa go za produkt o najlepszych właściwościach w budownictwie powszechnym.

Beton dekoracyjny na zewnątrz

Beton dekoracyjny jest nie tylko eksploatowany w mieszkaniach, czy budynkach przemysłowych. Z uwagi na znaczny współczynnik wodoszczelności i mrozoodporności może być również wykorzystywany na świeżym powietrzu. Co mamy szansę utworzyć z betonu odciskanego w ogrodzie? Naturalnie silny i oryginalnie wyglądający podjazd, obrzeże domowego basenu, lub użytkowy taras. Spora ilość instytucji oferuje również stworzenie fasady betonowej w przeróżnych układach i odcieniach, a także przyjaznych dekoracji do ogrodu. Widzicie zatem, że opcji zastosowania tego najmocniejszego w branży budowlanej materiału są olbrzymie.

Właściwości betonu architektonicznego

Co powoduje, że beton architektoniczny jest tak plastycznym materiałem budowlanym? Beton dekoracyjny produkowany jest z złączenia mieszanek marmurów i pyłów cementowych o dużej warstwie szczepnej. Tymczasem dopiero zmieszanie pyłu betonowego z wodą i domieszkami chemicznymi w odpowiednich proporcjach sprawia, że możemy go wykorzystywać do wykonywania różnorodnego rodzaju powierzchni. Wkomponowanie koloru i wyciskanie eleganckich szablonów podnosi walory estetyczne tego powszechnego materiału budowlanego.

Dzięki unikalnym cechom wykonanie nawierzchni z betonu architektonicznego zajmuje niewiele czasu, a efekty zachowują się przez kilkanaście lat. Wytrzymałość, antypoślizgowa nawierzchnia i mnóstwo możliwości dekoracji to główne atuty betonu architektonicznego. Powinno się również dodać, że w zestawieniu z innymi surowcami budowlanymi beton jest niezwykle korzystnym wydatkiem. To dobra alternatywa dla kafli, czy tynku.

Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się firm, gwarantujących zrobienie powierzchni z betonu architektonicznego na terenie Polski, jak i za granicą. Nasze przedsiębiorstwo zapewnia swoje wyroby i wyjątkowe koncepcje na zastosowanie betonu dekoracyjnego w mieszkaniu, w produkcji, czy w parkach wodnych. Jeżeli zależy Tobie na natychmiastowej realizacji i wysokiej jakości obsłudze skontaktuj się z naszym działem handlowym, lub wstąp na naszą stronę internetową: beton dekoracyjny

Strona używa cookies
Ok