Pompa ciepła – kiedy się opłaca

Ceny paliw rosną, a wyjście jest proste – dobra pompa Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju za dobrze znana. Najważniejsze uwarunkowania, które powstrzymywały zakup to: bardzo wysoki koszt budowy, nie do końca dopracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmieniona 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w należyty sposób do specyfikacji energetycznej budynków) i niewielka obecność inicjatywy uświadomienia społeczeństwa o atrakcyjnych efektach jej stosowania. Jeżeli ktokolwiek zamierzał zdecydować się na generowanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się głównie tej pierwszej rzeczy. W ostatnim czasie ceny pomp ciepła zostały obniżone, a ceny paliw do ogrzewania wzrosły. W skutek tego Polacy w wielu przypadkach wybierają wyjście ekonomiczne i najmniej szkodliwe dla środowiska, przykładowo kolektory słoneczne. W szczególności dlatego, że na rynku szczególnie przystępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i bez wątpienia prąd, który wypada najsłabiej (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeżeli mamy idealnie ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w czasie jesieni, zimy oraz tym, w jakim regionie dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie zaspokoją naszą potrzebę ciepła w takich okolicznościach, a codzienne palenie w piecu może być uciążliwe i pracochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy? Jak działają? Jakie są ich rodzaje?

Pompa ciepłanależy do grupy niezwykle efektywnych ,a także pozbawionych praktycznie ryzyka rozwiązań, które pozwalają na pozyskanie energii bezpośrednio z podłoża, powietrza i promieni słonecznych. Stosuje się ją do ocieplania i schładzania temperatury lokali użytkowych, między innymi domów jednorodzinnych albo wykorzystujących stosunkowo niewielką powierzchnię biur, do podgrzania bardzo chłodnej wody użytkowej, usuwania wilgoci i podgrzewania powietrza na zakrytych kąpieliskach oraz w sytuacji, kiedy zamierzeniem jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie maszyny nie należy do skomplikowanych, albowiem bazuje na czterech najistotniejszych modułach: części zamieniającej gaz w ciecz, kapilarze, czyli bardzo cienkiej rurce, wymienniku ciepła oraz sprężarce albo innej maszynie, wymuszającej przekazywanie ciepła. Klasyfikacji do odpowiednich kategorii przeprowadza się np. ze względu na schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki codziennego użytkowania, czy zajmowanie niezbyt dużej przestrzeni. W przypadku, gdy bierze się pod uwagę wysokotemperaturowe źródła ciepła, można podzielić pompy na: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających określone właściwości. Układy, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Budowa łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Ogromnym plusem tego urządzenia tego jest ewentualność połączenia jej z systemem solarnym oraz eksploatowania do ogrzewania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów oraz marek przedstawionych pomp na rodzimym rynku jest wiele, lecz tylko parę z nich cieszy się największą popularnością. Prym wiodą: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant ma długą tradycję i jest wyjątkowo doceniana przez interesantów z całej Europy. Głównie z powodu wykorzystania genialnej technologii GEOtherm. Pompy ciepła Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, wskutek tego są praktycznie bezusterkowe, a do tego bezdźwięczne i automatyczne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do powierzchni o charakterze komercyjnym i użyteczności publicznej. Wymyślił taką sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej innowacyjne idee powodują, że pompy ciepła są idealną alternatywą w stosunku do innych form ocieplania. Za jej pośrednictwem uzyskiwana jest cztery razy większa dawka ciepła niż w przypadku standardowego pieca. Ponadto zdobyty jest czas, który można przeznaczyć na wykonywanie czegokolwiek innego. Przyzwoitej jakości pompy nie wymagają dodatkowej obsługi przez interesanta, doglądania w formie ”muszę znowu sprawdzić czy wszystko jest ok”. Od kilku lat nasze przedsiębiorstwo działa na rynku i zajmuje się dostawą, instalacją oraz naprawą najlepszej jakości sprzętu grzewczego. Jesteśmy w stanie zrealizować każde zamówienie w określonym uprzednio przez klienta terminie. Pompy cieplne, jak również kolektory słoneczne, są dofinansowywane. Zatem zorganizowanie jakichkolwiek formalności można pozostawić nam.Kontaktujemy się codziennie z wieloma interesantami i do każdego mamy odrębne podejście, gdyż każdy posiada własny zarys na ogrzewanie domu. Mamy wieloaspektowe doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Postaramy się zatem sporządzić oraz wcielić w życie każdy możliwy technicznie koncept. Zapraszamy na naszą stronę internetową:  Pompy ciepła – Nowoczesne urządzenia grzewcze – Serwis pomp ciepła Pompy ciepła Toruń – Montaż i serwis – Urządzenia do ogrzewania Pompy ciepła w dobrych cenach – Znani producenci pomp ciepła – Toruń Praktyczne i nowoczesne pompy ciepła – Serwis, montaż, sprzedaż – Toruń, Bydgoszcz Postaw na nowoczesne urządzenia grzewcze. Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła i innych urządzeń do ogrzewania. Nowoczesne pompy ciepła, to urządzenia grzewcze dla Ciebie. Oferujemy pompy ciepła w atrakcyjnych cenach. Pompy ciepła to oszczędności i zdrowe środowisko w jednym. U nas kupisz wysokiej jakości pompy ciepła. Nowoczesne urządzenia grzewcze to nasza specjalność. Gwarantujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła znanych producentów. Oferujemy nowoczesne i energooszczędne pompy ciepła, sprawdzone przez wielu naszych Klientów. Zapewniamy kompleksowe usługi związane z serwisem i montażem urządzeń grzewczych.

Hydrom Pompy ciepła

Toruń Lulkowo 91, 87-148

Strona używa cookies
Ok