Pianka PUR – nowoczesne metody ociepleń

Ocieplenie domu to w sumie jedna z najistotniejszych kwestii, o której musisz zdecydować jeszcze w trakcie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W hurtowniach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą postępu prac nad nowoczesnymi sposobami izolacji budynków, zaczęły się pojawiać na rynku izolacje pod różnymi względami innowacyjne. Producenci materiałów do izolacji szukali produktu, który spełniałby wymagania zdrowotne (brak reakcji alergicznych) i jakościowe (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Znaczący był także aspekt komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, albowiem wcześniej wykorzystywane surowce nie dość, że nie były funkcjonalne, to mocno pyliły (tak jak wełna mineralna). Po kilku latach starań o wynalezienie nowoczesnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko stwierdzono, że pianka PUR jest materiałem wysoce praktycznym, gwarantującym doskonałą izolację termiczną nie tylko mieszkań, ale także hal magazynowych. Konsumenci pokochali piankę za łatwość krycia dowolnej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, oraz za oszczędność przestrzeni, dzięki nakładaniu cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką cieszy się co raz większą popularnością. Dlaczego? Tego dowiecie się poniżej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Rozróżnia się dwa warianty pianki pro – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki różni głównie struktura, ale także wykorzystanie. Systemy zamkniętokomórkowe wykorzystuje się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Wykorzystuje się je przy izolacji natryskowej, przy produkcji płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR cechuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie wchłania wilgoci i może być wykorzystywana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa używana jest przeważnie w ocieplaniu wnętrza wszelkich budynków (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa wskazuje złożona jest z komórek o otwartej budowie, przez co idealnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję budynku i jest przyjazna dla środowiska, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najistotniejszym problemem związanym z ociepleniem budynku jest pojawienie się tak zwanych mostów cieplnych. Użycie pianki PUR zupełnie eliminuje ów problem, albowiem produkt trafia do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przerabiana jest już na placu budowy. Dzięki wykorzystaniu specjalnych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na określone powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Izolacja pianką jest bardzo lekka i zajmuje zdecydowanie mniej przestrzeni niż tradycyjne materiały izolacyjne. Dodatkowo wzmacnia konstrukcję wszelkich budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo szybkim czasie, co zazwyczaj jest elementem kluczowym przy doborze metody docieplenia. A co z jej wykorzystaniem? Z pianki PUR możemy wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla klasycznych metod izolacji. W zasadzie dlatego, że przy jej stosowaniu redukuje się grubość nawierzchni izolacyjnej. Pianka PUR jest obojętna dla przyrody i najlepsza dla osób z różnego typu uczuleniami. Zapewnia najwyższy stopień izolacji ciepła wewnątrz budynków, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach od jej aplikacji. Nie dosyć, że gromadzi ciepło w pomieszczeniach w chłodne dni, to jeszcze chroni przed ich nagrzaniem w lecie. Niski współczynnik absorpcji wody powoduje, że w materiale nie atakują grzyby, ani pleśń. Ostatni fakt, o którym należałoby napomknąć, to prosta aplikacja pianki. Pianka PUR zapełnia najciaśniejsze przestrzenie bez najmniejszego problemu. Jej konstrukcja umożliwia całkowitą przyczepność do wszelkiego typu podłoża.

Profesjonalne docieplenie domu to pewność komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy obiektów budowlanych ocieplonych pianką PUR twierdzą, że taka metoda izolacji jest najbardziej efektywna i najwygodniejsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i styropianu są bardzo porównywalne, więc przy wyborze metody docieplenia domu warto wspomnieć o innowacyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu.

Jeśli zdecydujecie się na izolację pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Przedsiębiorstwo to od prawie dwóch dekad działa w branży technologii ociepleń nie tylko obiektów lokalowych, ale także przemysłowych. Produkuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. To profesjonaliści od poliuretanu, którzy nie boją się żadnych wyzwań. Więcej szczegółów poznacie na ich stronie, na którą Was zapraszamy: pianka zamkniętokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok