Nowoczesne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża instalacji grzewczych ciągle zwiększa się w żwawym tempie. Są produkowane nowe ekonomiczne urządzenia, które odzyskują ciepło z ogarniającego nas otoczenia. Nawet nie nie myślimy o tym co obecnie może stanowić źródło ogrzewania Znakomitą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych jest pompa ciepła. Ta technologia może być stosowana w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie, dostarczając mieszkańcom optymalne warunki cieplne i wysokie oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w przeróżnych wariantach (w zależności od źródła odzyskania ciepła) i w różnych propozycjach cenowych (w zależności od wykorzystanej technologii). Bardzo często producenci zabiegają o to, żeby pompy ciepła były użyteczne i zwarte, by nie pochłaniać zbyt dużej przestrzeni w mieszkaniu. Praktycznie każda z tych urządzeń działa w cichym trybie, co jest kolejnym, kluczowym atutem. Najistotniejsze jest jednak, że każda pompa ciepła minimalizuje koszty na ogrzewanie wnętrza, co jest głównie wyróżnianym czynnikiem, dla którego mnóstwo osób zaufała tej technologii.

Jeżeli stawiasz dom, lub chcesz naprawić stary system ogrzewania, zweryfikuj jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najbardziej atrakcyjna. W dalszej części artykułu opiszemy wszystkie gatunki pomp ciepła, wraz z ich dokładną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – najpopularniejszy model

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa wskazuje, przerabiają powietrze zewnętrzne i powietrze wydzielane jako podstawowe źródło energii. Tak jak pozostałe maszyny grzewcze, ten rodzaj pompy służy do zasilania w energię cieplną układu centralnego ogrzewania (c.o.) oraz wytworzenia odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc wydajne połączenie pompy powietrznej, obszernego podgrzewacza wody i pojemnika buforowego wody do ogrzewania. Użycie pompy ciepła powietrze – woda pozwala bez jakiegokolwiek kłopotu ogrzać apartament o kubaturze 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Co więcej, wiele powietrznych pomp ciepła posiada także funkcje chłodzenia, co dopuszcza jej zastosowanie o każdej porze roku.

Pompa ciepła odzyskująca ciepło z gruntu

W przypadku ziemnych pomp ciepła źródłem ciepła jest grunt. Te maszyny są także określane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się wyższą skutecznością niż pompy ciepła powietrze/woda przy zimniejszych temperaturach. Najznaczniejszą wydajność mają w sytuacji, gdy dolne źródło zostało zainstalowane w wodzie gruntowej, która zawsze ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Pompy ciepła typu grunt znakomicie sprawdzają się w budownictwie mieszkalnym.

Wodna pompa ciepła

Konkurencyjną opcją jest zastosowanie wody jako podstawowego źródła ciepła. Ten gatunek pompy ciepła wzmacniany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo oddziałuje na ostateczną efektywność energetyczną urządzenia. System wodny może uzyskać znakomitą produktywność, choćby podczas lodowatych zimowych nocy (nawet 6 krotnie więcej). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Pomimo rożnych źródeł ciepła, istota pracy pompy ciepła jest właściwie bardzo podobna w każdym wariancie. Każda pompa ciepła złożona jest źródła dolnego i górnego. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda która biegnie dalej w całej instalacji CO. Dobrze jest zaakcentować, że pompa ciepła nie tworzy ciepła, lecz pozyskuje je z otoczenia, co jest najbardziej ekologicznym, dostępnym rozwiązaniem grzewczym. Doskonała efektywność energetyczna jest rezultatem wyjątkowej struktury. Pojawia się tu parownik, który odprowadza energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do układu. Kolejno sprężarka spręża ogrzany gaz, podwyższając jego temperaturę. Gaz ten wędruje dalej do skraplacza, który uzupełnia w ciepło wodę zapewniającą ciepło w całym domu. To co zostaje z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje dostarczone do parownika. Cykl zamyka się, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego funkcjonowania.

Wytwórcy nowoczesnych urządzeń CO dbają nie tylko o doskonałą wydajność energetyczną, ale także o stylistykę konstrukcji. Pompy ciepła są kompaktowe i łatwo dopasowują się do mieszkań o nietypowej kubaturze. Mogą być sterowane zdalnie przy użyciu prostej aplikacji, bądź kontrolera. Wyposażone są również w różnego typu funkcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb mechaniczny, co zwiększa komfort obsługi. Co więcej mogą wpierać pracę innych urządzeń grzewczych.

Jesteśmy producentem funkcjonalnych pomp ciepła zwiększających skuteczność energetyczną Twojego mieszkania. Oferujemy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, oraz podłączanie całych instalacji CO. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Odwiedź naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok