Montaż klimatyzacji Bydgoszcz

Nowoczesna klimatyzacja z rekuperacją

Świeże powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na dobre zdrowie, ale i na naszą wydajność. Wysoka jakość powietrza I komfortowa temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody i korzystnie oddziałują na naszą motywację i chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie korzystne warunki o każdej porze roku z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej wyrównuje temperaturę w środku pomieszczeń gwarantując nam chłód w trakcie lata. Wadą takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii doskonale radzi sobie system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i z jakiej przyczyny warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby wypracować jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie najlepszej temperatury w środku pomieszczeń latem, kiedy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury we wnętrzu pomieszczeń, gwarantując chłód i cieplny komfort bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach zwykle wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy eliminujące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się tylko w trakcie lata. Znaczna część klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania albo innych grzewczych systemów, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele różnych czynników, a koszty chłodzenia i ogrzewania budynków pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wynosi ciepłe powietrze i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla unormowania temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze należy rozgrzać, na co zużywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Tak minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator posiada specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i w ten sposób oczyszczają powietrze wchodzące do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na kupno jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na dogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Zapewnia nam wysoką oszczędność energii i ochronę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu domu jest połączenie obu tych systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie korzyści z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada sporo różnych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu domu i dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy występowanie niepożądanych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że możemy odgrodzić się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma także pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja-bydgoszcz.pl

Strona używa cookies
Ok